Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Модель інтеграції (зборка) компонентів

Під терміном інтеграція (зборка) розуміється метод об'єднання окремих програмних компонентів в конфігурацію, необхідну для забезпечення їх взаємодії в різних середовищах, а також поповнення методів програмування додатковими властивостями і технології проектування ПС необхідними процесами (наприклад, управління конфігурацією, якістю і т.п.).

Засобом інтеграції є: зборка генерація, композиція і ін. Вона визначає об'єднання компонентів в єдине ціле чи розташовані на великих машинах (mainframes) і зв’язуються між собою через модель взаємодії, якої відповідає інтерфейс, програмним поданням якого є посередник. В загальному випадку інтерфейс містить оператор виклику компоненту, в якому задається список параметрів передавання іншому компоненту і одержуваних від нього результатів. Такими механізмами зв'язку взаємодіючих компонентів і об'єктів є:

– оператор звернення до процедури в ЯП;

– RPC – мова (Remote Procedure Call) виклику видалених процедур [1, 2];

– мова опису інтерфейсів IDL [3, 4];

– виклик видалених методів – RMI в мові JAVA [6, 7].

RPC-механізм – це оператор виклику видаленої процедури і передачі параметрів на мові RPC, перехідник між зухвалою програмою клієнта (stub-клієнта) і процедурою серверу, що викликається (stub-серверу). Роль посередника виконує спеціальний диспетчер.

Мова IDL в системі CORBA призначена для опису інтерфейсу stub-клієнт, як запиту до серверу на виконання методу/функції, і інтерфейсу skeleton-серверу для задоволення запиту клієнта. Роль посередника між клієнтом і сервером виконує брокер ORB в середовищі клієнт–сервер.

Виклик видаленого методу RMI описується в мові JAVA, аналогічний запиту і забезпечує інтерпретацію на віртуальній машині (virtual machine), програми, що викликається, в ЯП (JAVA, С++ і ін.), уявленій скомпільованим byte-кодом.

Висловлюється систематизований підхід до проблеми інтеграції елементарних компонентів, який визначений у ряді робіт з участю автора [8–11], він включає базові моделі і методи інтеграції модулів, записаних в різних МП.

Процес інтеграції компонентів до інтегрованої структури виконується на основі базових моделей взаємозв'язку компонентів, моделі управління і систем перетворення типів даних взаємодіючих різномовних компонентів алгебри.

Модель інтеграції об'єктів
Нехай задана множина програмних об'єктів K ={Ki}i=1, N на множині даних D ={D}ii=1, в МП і множина, на якому визначаються елементи множини K.

Кожен елемент Di ={di j }j=1, t визначається трійкою: ім'ям Ni j, типом даних Tij і значенням цього типу Vij. Типи даних, якими обмінюються пара компонентів Ki та Kj, можуть бути еквівалентними, якщо вони мають однакову семантичну структуру і обробку, або обмінюватися нееквівалентними типами Dij та Dik для Ki та Kj, які вимагають їх перетворення за допомогою функцій, представлених такими відобра-женнями:

FNi k : Ni ® Nk,
FTi k : Ti ® Tk,
FVi k : Vi ® Vk .

Між множиною Dij та Dik може не існувати взаємно однозначної відповідності, наприклад, за умови, коли декільком елементам множини Dij відповідає один елемент з множини Dik, і навпаки. Тоді будується відображення декількох типів до одного загального типу за допомогою функції конструювання: C( di j1..., di j k)= dij, в якій dij є елементом з множини Dij.

Відображення FNik, FTik, FVik містять однакову кількість елементів.

У завдання перетворення FNik входить впорядкування імен змінних в описі інтегрованих програмних компонентів. Відображення типів даних FTik базується на множині типів даних T =(X *), де X – множина значень, які можуть приймати змінні типу і елементи множини V,* – множина операцій для перетворення типів.

Іншими словами множина Т розглядатиме як систему алгебри перетворення типів даних з множини V.

Під перетворенням типу Ti j = (Xi j, Wi j ), що містяться у множині Т підмножини Ti k = (Xi k, W i k ), розуміється приведення значення змінної Xij до значення Xik множини Х, при якій операції семантичного перетворення Wi j еквівалентні операціям з Wik. У загальному випадку приведення типу Tij до типу Tik може бути одностороннім.

У випадках викликів окремих компонентів, які обробляють одні і ті ж структури даних, виконується пряме і зворотне їх перетворення.

Для цього необхідно,щоб відображення між типами Ti j і Ti k було ізоморфізмом, тобто побудоване перетворення між двома типами даних повинне відповідати ізоморфному відображенню тих, що відповідають дві алгебраїчні системи.

Випадок, коли декільком типів з множини Di відповідає декілька типів з Dk, розгля-дається як видалений обмін даними між компонентами і об'єктами розподіленого середовища, які виконуються на різних комп'ютерах або процесорах цього середовища.

Обмін даними між видалено розташованими об'єктами здійснюється за допомогою операторів виклику типу CALL – оператора звернення до процедури або функції (F1, F2) в МП, розташованого в зухвалій програмі.

 

Модель інтеграціїмає такий загальний вигляд: М={P, F,D},
де P –програмний об'єкт, який містить звернення до функцій F і визначений на множині даних D. У операторах виклику функцій задаються фактичні параметри, які повинні порядку і типам відповідних формальних параметрів.

В операторах виклику функцій задаються фактичні параметри, які відповідать формальним за кількістю і порядком

Якщо не дотримувався порядок розташування параметрів або їх кількість, а також мала місце невідповідність деяких типів передаваних параметрів, традиційно перед оператором виклику.

Загальне завдання забезпечення взаємозв'язку пари компонентів, опис яких зроблений на різних ЯП високого рівня, полягає в побудові взаємно однозначної відповідності між безліччю фактичних параметрів V={v1,v2,..., v1k} – зухвалого компонента і множиною формальних параметрів F ={f1, f2,..., fkl }, що викликається

Для множини фактичних і формальних параметрів V і F взаємодіючих компонентів необхідні відображення параметрів виконуються за допомогою операцій перетворення простих типів даних з множини W, а також спеціальних операцій перетворення складних типів даних (масивів, записів і ін.) селектора S і конструктора З, забезпечуючи вибір необхідних простих операцій з W, і конструювання з них передаваних складних типів даних з відповідним перетворенням.

Множина операцій конструювання має такий загальний вигляд: С = È Сa, Сa = {Сm, Сz, Cf}, де m – масив, z – запис, f – файл і т.п.

Для кожної пари взаємодіючих компонентів, описаних в різних ЯП, виконується:

– побудова відображення між безліччю параметрів фактичних і формальних параметрів;

– вибір необхідних операцій селектора S і конструювання З складних типів даних з простих;

Теоретичні аспекти перетворення простих і складних типів даних на основі апарату систем алгебри описані розділі 2.1.3. та [9–11].

 


Читайте також:

  1. G2G-модель електронного уряду
  2. OSI - Базова Еталонна модель взаємодії відкритих систем
  3. Абстрактна модель
  4. Абстрактна модель
  5. Абстрактна модель оптимального планування виробництва
  6. Актуальні тенденції організації іншомовної освіти в контексті євроінтеграції.
  7. Американська модель соціальної відповідальності
  8. Англійський економіст У. Бріджез пропонує модель організаційних змін за такими напрямками.
  9. Англо-американська модель
  10. Англо-американська модель
  11. Багатомірна лінійна модель регресії.
  12. Багатосегментна модель




Переглядів: 545

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Моделі взаємозв'язку за інформацією | Тестування прикладних і інтерфейсних об'єктів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.