Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Експертні методи оцінювання

Звичайний метод експертних оцінок. Цей метод базується на використанні неформалізованих знань експертів у певній проблемній області. При цьому результати залежать від підготовки, досвіду, або навіть настрою чи стану здоров’я експерта. Також варіюються потреби експертів у документації по оцінюваному проекту, хоча зазвичай, чим більше даних про проект може обробити експерт, тим точнішою буде оцінка. Важливою є наявність документації по історичним проектах з тієї ж прикладної області зі схожими вимогами.

Метод Delphi. Метод Delphi є розвитком методу експертних оцінок у напрямку підвищення об’єктивності та зниження похибки оцінки за рахунок компенсації розбіжностей у оцінках різних експертів [14].

Для зниження похибки використовуються результати оцінки декількох експертів, а для підвищення об’єктивності обмін результатами між ними здійснюється анонімно. Практичне застосування цього методу виглядає так:

Крок 1. Обираються від 2 до 5 експертів для участі у робочій групі.

Крок 2.Кожен експерт отримує пакет проектної документації, необхідні довідкові та історичні матеріали та форму для внесення до неї результатів.

Крок 3.Експерти збираються на зустріч, на якій обговорюються всі необхідні організаційні та технічні моменти щодо визначення розміру проекту.

Крок 4.Кожен експерт робить власну оцінку, використовуючи будь-який узгоджений метод та анонімно заносить результати до форми.

Крок 5.Експерти збираються на зустріч, на якій обговорюються найнижча та найвища оцінки, при цьому авторство оцінок не розкривається.

Крок 6.Якщо експерти не можуть дійти згоди щодо найнижчої та найвищої оцінок, процес продовжується с кроку №3.

Перевагою такого методу є більша точність оцінки. Недоліком є збільшення потреби у людських та часових ресурсах у порівнянні із звичайним методом експертних оцінок пропорційно кількості задіяних експертів.

Експертна оцінка з розбиттям проекту на підзадачі.Цей метод є розвитком методу експертних оцінок у напрямку підвищення об’єктивності та зниження похибки оцінки за рахунок розбиття проекту на менші задачі, які або легше піддаються оцінюванню або вже мають добре відому та чітко визначену оцінку [14].

Звичайно вимагається, щоб ієрархія задач мала не менше двох та не більше трьох рівнів у глибину. Кількість задач на кожному рівні не обмежується. Розбиття проекту та оцінювання окремих задач можуть виконуватись різними експертами.

Перевагою такого методу є більша точність та можливість перевірити результат, не повторюючи процедуру оцінювання.

Недоліком є потреба у більших часових ресурсах у порівнянні із звичайним методом експертних оцінок.

 


Читайте також:

 1. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
 2. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
 3. Агрегативна стійкість, коагуляція суспензій. Методи отримання.
 4. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
 5. Адміністративні (прямі) методи регулювання.
 6. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
 7. Адміністративні методи управління
 8. Адміністративні, економічні й інституційні методи.
 9. Адміністративно-правові (організаційно-адміністративні) методи мотивації
 10. Адміністративно-правові методи забезпечення економічного механізму управління охороною довкілля
 11. Аерометоди
 12. Активні групові методи
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Методи при оцінюванні економічних характеристик проектів | Формальний апарат експертно-аналітичного оцінювання об’єктів і процесів у СПС

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.