За статистичними даними МОП кількість нещасних випадків на виробництві останнім часом зросла і становить 125 млн. чол. щорічно, з них близько 220 тис. гине. В країнах, що розвиваються, рівень травматизму і профзахворювань вищий ніж у промислово розвинених державах. В країнах Європейського Союзу рівень становить щорічно 10 млн. чол., з них 8 тис. гине. В Україні у 1998р. на виробництві травмовано 47 тис. чол. з них смертельно 1551, профзахворювань 3,7 тис. чол.
Статистичні дані свідчать:
- кожні 3 хв. внаслідок виробничої травми чи профзахворювання в світі гине
одна людина;
- в Україні внаслідок травми кожні 5 годин помирає одна людина;
- кожної секунди травмується чотири особи;
- в Україні кожні 8 хвилин травмується одна людина;
- кожного місяця в світі на роботі травмується така кількість людей, яка дорівнює населенню Парижа.
Міжнародне бюро праці встановило, що в середньому на 100 тис. працюючих щорічно припадає шість нещасних випадків зі смертельним наслідком, а в Україні показник майже вдвічі більший (11 загиблих на 100 тис. працюючих) і найвищий серед країн СНД. Найбільш травмо - небезпечна в нашій країні є вугільна промисловість, на кожний мільйон тон видобутого вугілля гине 5 шахтарів.
На думку фахівців міжнародної організації праці причинами травматизму зі смертельними наслідками є: незадовільна підготовка робітників і роботодавців з питань охорони праці; відсутністю належного контролю за станом безпеки на робочих місцях та виконання встановлених норм; недостатнє забезпечення працюючих засобами індивідуального захисту; повільне впровадження засобів та приладів колективної безпеки; спрацьованість засобів виробництва.