Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



НАУКА БУТИ БАГАТИМ

Так уже повелося в нашій вітчизні, що слова «гроші» і «капітал» завжди мали негативний відтінок. У спадок від минулого нам дістався постулат: краще бути бідним, але гордим. Сьогодні психологія бідності поступово йде в минуле, правда, дуже повільно і важко, але ми вже вчимося жити по-новому, визнаючи матеріальний достаток однією зі складових щасливого життя.

До речі, а навіщо взагалі потрібні гроші? Дивне запитання, скажете ви. Для того щоб бути самостійним і самодостатнім, не боятися за завтрашній день і за майбутнє своїх дітей. Припустимо. Тоді скажіть, скільки саме вам треба для щастя? Питання не просте, адже у кожної людини своє уявлення про достаток, свій «поріг насичення». Хтось купує одяг і продукти, не замислюючись над тим, чи вистачить до зарплати, а для когось багатство вимірюється кількістю яхт і нерухомості. Але в будь-якому випадку рідко хто отримує більше, ніж хоче насправді. І точно так же, мало кому дістається менше, ніж він по-справжньому бажає. Задумайтесь над цим і не розраховуйте на серйозні зміни, поки не визначитеся, скільки ж вам все-таки потрібно для повного щастя.


Перебудовуємо свідомість

Будь-який економіст дасть вам тисячу порад, як примножити капітал, але якщо ви внутрішньо не готові стати багатим, то ніколи і не станете. Адже у свідомості міцно вкоренилася думка про те, що «гроші – зло», тому достаток просто не проникне через споруджений вами бар'єр.

Отже, перш за все, давайте визначимося в головному: гроші за своєю природою нейтральні, вони не можуть бути злими чи добрими. Морального забарвлення їм додає те, як ми їх витрачаємо або заробляємо.

Тому перше правило - не соромтеся прагнути до матеріальних благ, треба їх захотіти. Для початку необхідно, хоча б подумки, відчути себе комфортно в ролі багатої й успішної людини. Повірте, що ви з тих, кого гроші люблять. Навіть якщо ваші фінанси «співають романси», невеликий самообман не зашкодить. Потренуйтеся вести себе так, як ніби ви вже багаті. Уявіть, наприклад, що ви переодягнена Анжеліна Джолі, Демі Мур які вирішили розважитися і «сходити в народ».

Навколишні бачать у вас звичайного перехожого, але вам-то відомо, що ви - мільйонери. Відчуйте присмак успіху і проникніться цим стилем поведінки: впевненість в собі, доброзичливість, спокій, розслабленість.

Друге правило - люди із заниженою самооцінкою рідко стають багатіями. Знаєте, яка найбільша перешкода на шляху здійснення бажань? Не обставини, не підступи недругів і навіть не власна лінь. Найбільше заважає упевненість в тому, що «це не для мене». З чого ви взяли, що не можете стати багатшим? У вас немає початкового капіталу, потрібної освіти або зв'язків? Почитайте біографії мільйонерів і мільярдерів - багато з них були в такій же ситуації, але це не завадило їм піднятися на вершину матеріального благополуччя. Тому перестаньте займатися самознищенням. Скажіть собі: моя праця, мої здібності, мій життєвий досвід дорогого коштують!

Третє правило - нічого само не падає з неба. Тому не заздріть, а дійте. Всі успішні люди зробили якісь зусилля, перш ніж досягти свого становища. А діяти при бажанні здатна будь-яка фізично здорова людина. Значить, всі блага в перспективі належать і вам. Ось і сприймайте зростання добробуту як заслужений успіх, як нагороду за старання і професіоналізм.

Заробити або отримати, (кому як подобається) це тільки третина справи. Дві третіх - уміння розпорядитися коштами і змусити гроші працювати на себе. «Яке тут управління капіталом, - можете сказати ви, - коли потрібно і там, і сям заплатити, тут доповісти, тут притримати, а ще у відпустку їхати, дітей вчити...» Це глибока помилка, що виникає через незнання фінансових законів. Все якраз навпаки: багато грошей чи мало, механізми управління ними абсолютно ідентичні. Суть в тому, що будь-яка сума, будучи грамотно і ефективно керованою, в хорошому випадку не буде витрачена в пусту, а в ідеальному - принесе додатковий дохід. Копійка гривню не лише береже, але й заробляє. Проаналізуйте, яка частина ваших витрат зникає в нікуди. Прийміть залізне правило спочатку платити собі, тобто не допускати зайвих витрат. І сума, яка зазвичай йде іншим, почне працювати на вас і стане тим важелем, за допомогою якого ви станете «грошовим магнітом». І вчіться. Щоб керувати фінансами, потрібно знати їх основні закони, принципи руху, що описують їх формули, а також законодавство країни, фінансовими інструментами якої ви хочете скористатися .


Психологія грошей

Якщо хочете, щоб гроші у вас були, їм потрібно радіти. Причому не тільки своїм, а й чужим. Побачили даму в шикарній шубі, проїхав повз дорогущий автомобіль, на сторінках журналу якась знаменитість лежить під пальмою на острові, який вона нещодавно прикупила за пару мільйонів, - відчуйте задоволення. Так, саме такі можливості надають гроші. У тому числі вам. І не потрібно нарікати, що у вас мало коштів або щось не по кишені. Вам вирішувати: сьогоднішнє положення - глухий тупик або чергова сходинка у розвитку. Те, що ви маєте, можна сприймати як проміжний етап на шляху до справжнього капіталу. Генрі Форд, не останній з магнатів, говорив: «У світі немає жодної людини, яка не в змозі досягти більшого, ніж досягла досі».

Гроші задумані і створені для активного застосування, вважають економісти. Щоб примножуватися, їм необхідно перебувати в постійному русі. А знавці в області «тонких енергій» доповнюють: якщо гроші складати в «кубушку», вони можуть «збунтуватися». Монети і купюри люблять, коли їх витрачають із задоволенням. Їм подобається приходити і йти, залишаючи в душі приємні почуття. І не тільки коли ви витрачаєте на себе. Справа в тому, стверджують гуруезотерики, що позитивні емоції, які супроводжують передачу грошей від вас, працюють на їх повернення, а негативні, навпаки, перешкоджають йому. Вам має подобатися віддавати. Тоді, до речі, і розлучитися з грошима буде легше. Тим більше що, оплачуючи ті ж комунальні послуги, телефон або Інтернет, ви, за великим рахунком, віддаєте не свої, а позичені.

А як же збитки? Не треба вважати їх втратами. Поставтеся до них, як до плати за отримані досвід і знання. Скажімо, якщо у вас витягли гаманець, в наступний раз ви будете більш уважні. І відпустите цю ситуацію, забудете про неї. А якщо прогоріли в бізнесі, врахуйте всі помилки і знову беріться за справу. За одного битого двох небитих дають.

Страх і жадібність - незмінні супутники втрат. Тільки вбогі духом - трясуться за своє майно, і цей стан призводить їх до морального, а, рано чи пізно, до матеріального краху. Виховайте в собі готовність розлучитися з певною сумою. Хочете отримати прибуток? Тоді спочатку вкладіть кошти. А якщо створюєте свою фірму, то будьте готові платити працівникам гідну зарплату, витратитися на рекламу і так далі. А ще дозвольте собі іноді витрачати гроші «просто так»: на безоплатну допомогу близьким, на розваги або купівлю непотрібної дрібнички. Гроші - дуже тонкий інструмент для роботи з собою і з зовнішніми обставинами. І основне задоволення від них - не коли отримуєш, а коли витрачаєш.

У нашій свідомості гроші повинні зайняти «правильне» місце. У кожного, звичайно, воно своє. Однак, як не крути, купюри і банківський рахунок не можуть бути самоціллю. Ви ж ходите на роботу не тільки заради зарплати, правда? А ще й тому, що вам подобається займатися улюбленою справою, відчувати себе професіоналом, бути в команді однодумців і відчувати власну затребуваність. Якщо у вас не так, то й великого прибутку очікувати від такої діяльності не можна.

Видатний економіст сучасності Бодо Шеффер сказав: «Ви ніколи не повинні лише заради грошей робити речі, які вам не доставляють ніякого задоволення».

 


Читайте також:

  1. Адміністративне право як наука.
  2. Аксіологія як наука про цінності. Філософські концепції цінностей.
  3. Аналітична хімія, як фундаментальна наука.
  4. Антична наука
  5. АНТИЧНА НАУКА І ТЕХНІКА
  6. Взаємозв'язок географії туризму з іншими науками
  7. Взаємозв'язок соціології з іншими науками
  8. Взаємозв’язок етики з іншими науками, що вивчають мораль
  9. Взаємозв’язок політології з іншими соціальними науками
  10. Взаємозв’язок філософії з науками
  11. Виробнича санітарія як наука, її визначення та значення.
  12. Геодезія як наука




Переглядів: 578

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
У С В І Т І Ц І К А В О Г О | Вчимося витрачати з розумом

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.