Призначення: екстрене оповіщення гостей і співробітників готелю про виникнення пожежі або іншої екстремальної ситуації, указания шляхів якнайшвидшої безпечної евакуації, подання іншої екстреної інформації.
Побудова: для оповіщення використовуються спеціалізовані гучномовці, світлові табло з фіксованими написами («Пожежа», «Вихід» тощо), піктограмами або світлодіодне табло. Сигнал на включення засобів оповіщення подається або автоматично центральною станцією пожежної сигналізації, або оператором системи безпеки. Так само передана через гучномовці аудіоінформація може або вимовлятися через мікрофон оператором, або бути попередньо записана на магнітофон або в пам'яті комп'ютера і передаватися автоматично.
Відзначимо, що сучасні потужні інтегровані системи пожежної безпеки включають розвинуті інтелектуальні системи оповіщення, що формують звукові і візуальні повідомлення залежно від конкретної ситуації (конкретного місця загоряння, розмірів території, охопленої вогнем, часу, що пройшов з моменту загоряння тощо), що забезпечує найбільшу ефективність евакуації і безпеку.
Побудова: можливі такі варіанти: 1) за принципом пожежогасіння:
• спринклерне пожежогасіння (найдешевший варіант за умови повної реконструкції готелю);
• аерозольне або порошкове пожежогасіння;
• газове пожежогасіння (висока ефективність, не наносить шкоди інтер'єру);
2) за принципом організації системи:
• автономні пожежогасячі модулі з вбудованими пожежними датчиками;
• команда на включення пожежогасячого модуля подається центральною пожежною станцією або інтегрованою системою безпеки.
В іншому випадку за рахунок використання інтелектуальних можливостей системи зменшується ймовірність помилкової тривоги, можлива реалізація превентивного включення модулів, розташованих у сусідніх приміщеннях.