Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальні відомості. Історія досліджень

1. Встановити річні витрати на матеріали для ремонту електровозів у депо.
Як зміняться витрати, якщо за рахунок застосування передових методів ремонту деталей і вузлів норми витрат знизяться на 5 %?

 

Таблиця 5.1 - Вихідні дані до завдання 1.

Варіант Тип локомотиву Вид ремонту Число ремонтів за рік по плану Базова норма витрат матеріалів на один электровоз, грн.
ВЛ80с ТР-3 ТР-2 ТР-1 ТО-2
ЧС4 ТО-2
ВЛ80с ТР-3 ТР-2 ТР-1 ТО-2
ЧС4 ТО-2
ВЛ80с ТР-3 ТР-2 ТР-1 ТО-2
ЧС4 ТО-2
ВЛ80с ТР-3 ТР-2 ТР-1 ТО-2
ЧС4 ТО-2
ВЛ80с ТР-3 ТР-2 ТР-1 ТО-2
ЧС4 ТО-2
ВЛ80с ТР-3 ТР-2 ТР-1 ТО-2
ЧС4 ТО-2
ВЛ80с ТР-3 ТР-2 ТР-1 ТО-2
ЧС4 ТО-2
ВЛ80с ТР-3 ТР-2 ТР-1 ТО-2
ЧС4 ТО-2

Продолжение табл. 5.1

ВЛ80с ТР-3 ТР-2 ТР-1 ТО-2
ЧС4 ТО-2
ВЛ80с ТР-3 ТР-2 ТР-1 ТО-2
ЧС4 ТО-2

 

5.2. Запланувати витрати на матеріали для екіпірування тепловозів за видами руху: вантажному, пасажирському, господарському, маневровому. Норма витрати матеріалів встановлена на 1000 локомотиво-кілометрів: на вантажній і пасажирської роботи 90 грн., господарської та маневрової 45 грн.
Таблиця 5.2 - Вихідні дані до завдання 2.

Варіант Пробіг у вантажному русі, тис. лок-км Пробіг у пасажирському русі, тис. лок-км Пробіг у господарчому русі, тис. лок-км Пробіг в маневровому русі, тис. лок-км

 

ЛЕКЦІЯ 14.

ПІВДЕННА АМЕРИКА

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО МАТЕРИК, ІСТОРІЯ ЙОГО ВІДКРИТТЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ.

Площа материка з островами - 17,8 млн. км2. Площа островів - 150 тис. км2. Протяжність берегової лінії - 26000 км. Крайні точки: північна - мис Гальїнас (12°28' пн.ш.); південна - мис Фроуерд (53°54' пд. ш.); західна - мис Паріньяс (8°201 эх. д.); східна - мис Кабу-Бранку (34°471 зх. д.)

Загальні відомості. Історія досліджень

Південна Америка майже повністю ізольована від інших мате риків. Лише вузьким Панамським перешийком вона зв'язана з Північною Америкою, географічна межа з якою проходить по лінії р. Атрато - Дар'енська затока. На півдні протока Дрейка відділяє материк від Антарктиди, до якої від островів Вогняна Земля 600 км. Більша частина материка розміщена в екваторіальних та тропічних широтах Західної півкулі. Максимальної ширини континент досягає на 5° пд. ш. - 5150 км, а південніше 50° пд. ш. він найвужчий - лише 350 км. Така конфігурація материка у вигляді трикутника з основою поблизу екватора має істотний вплив на природні особливості Південної Америки.

Умовна межа між Північною та Південною Америками проходить по Панамському каналу, який прокладений через найнижчу частину Панамського перешийка. Довжина каналу 81,6 км, вододільна лінія проходить на висоті 25,9 м над рівнем моря.

Берегова лінія розчленована слабо, мало заток та зручних для судноплавства бухт. Лише на південному заході береги порізані - переважає фіордовий тип берега. Поширені на материку також лагунний і лиманний (на південному сході) таріасовий (на західному узбережжі) типи берегів.

Течії біля берегів Південної Америки формуються під впливом потужних постійно діючих антициклонів - Південне-Атлантичного та Південно-Тихоокеанського максимумів. В Атлантиці до материка підходить тепла Південна Пасатна течія, яка розгалужується на дві гілки: Гвіанську, яка тече на північний захід та Бразильську, що прямує на південь. На південному сході взимку чітко виражена холодна Фолклендська течія, виникнення якої пов'язане з холодними вітрами з Антарктиди (памперос). Таким чином, східне узбережжя знаходиться в основному під впливом теплих течій.

На тихоокеанському узбережжі панує потужна холодна Перуанська (Гумбольдта) течія, її виникнення пов'язане з вітрами на східній периферії Південно-Тихоокеанського антициклону, які дмуть з півдня. Лише на крайньому північному заході має вплив тепла Міжпасатна течія, яка припиняє свій рух в Панамській затоці. Проте один раз в 10-12 років (це пов'язано, очевидно, з коливанням активності Сонця) ця течія прямує вздовж берегів материка далеко на південь аж до 18° пд. ш. під назвою Ель-Ніньо. У світі це явище відоме як феномен Ель-Ніньо і з ним пов'язують різноманітні катастрофи та природні катаклізми в різних куточках планети (повені, засухи тощо). Дія Перуанської течії в цей час в приекваторіальних широтах Південної півкулі припиняється і всі компоненти природи узбережжя материка зазнають значних змін.

Островів біля берегів континенту порівняно небагато, але всі вони надзвичайно цікаві. Наприклад, Галапагоські острови з 1936 р. є національним парком, де охороняється унікальна реліктова ендемічна флора і фауна; острови Хуан-Фернандес відомі тим, що на них майже 5 років провів прототип Робінзона Крузо Олександр Селькірк: своєрідними природними особливостями виділяються також Фолклендські (Мальвінські) острови та архіпелаг Вогняна Земля.

Щодо походження назви материка, то відомо, що Америка була названа в 1507 р. німецьким географом Мартіном Вальдземюллером в честь іспанського мореплавця Амеріго Веспуччі, який першим довів, що відкриті Колумбом землі - новий материк.

В 70-их роках XIX ст. французький дослідник Ж. Марку в свою чергу вважав, що назва Америка походить від індіанського племені «амерікос». Так називали своїх сусідів індіанці з атлантичного узбережжя, коли Колумб їх запитував, звідки вони отримали золото.

Спочатку назва «Америка» відносилась лише до Південної Америки, але картограф Г. Меркатор у 1538 р, поширив його і на Північну Америку.

Честь відкриття материка належить, як відомо, Христофору Колумбу, хоча є дані про те, що європейці, африканці, японці були біля берегів цього континенту раніше від нього. Серед перших вчених-дослідників внутрішніх районів материка був німецький географ і мандрівник О. Гумбольдт. На межі XVI1I-XIX ст. він здійснив експедицію по вивченню природи Південної Америки, в результаті якої були складені перші карти і зібрано багатий фактичний матеріал. Вклад в дослідження материка внесли також Е. Пеппіг, Ч. Дарвін та ін. Проте навіть сьогодні природа багатьох районів континенту вивчена ще недостатньо. Обширні території Амазонії, Гвіанського нагір'я, Анд не мають детальної географічної характеристики, точних карт. Важливе значення для вивчення природи материка мали дослідження М. І. Вавілова, який відкрив географічні центри давнього землеробства та деякі культурні рослини, батьківщиною яких є Південна Америка.

 


Читайте також:

  1. I. Загальні збори АТ
  2. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  4. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  5. V. Етичні правила психологічних досліджень
  6. А) загальні критерії
  7. Аксіоматизація знань та причинні зв'язки у методології наукових досліджень
  8. Аналіз останніх досліджень та публікацій.
  9. Біблійні теми та історія раннього християнства у драмах Лесі Українки
  10. Білковий обмін: загальні відомості
  11. Бюджетне фінансування наукових досліджень здійснюється шляхом базового та програмно-цільового фінансування.
  12. В плануванні й організації наукових досліджень в економіці використовуються програмно-цільові методи.




Переглядів: 644

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Для студентів Заочної форми навчання | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.