Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ЗАГАЛЬНІ ВКАЗІВКИ

У Римі існували наступні види юридичних осіб: державна, а згодом і імператорська скарбниця, муніципії, різні спілки осіб однієї професії – м’ясників, пекарів, ремісників, могильників, тощо, а також різноманітні релігійні об’єднання.

Діяльність юридичної особи припинялась у разі: досягнення поставленої мети; якщо діяльність набувала незаконного характеру; у разі вибуття всіх її членів. Класичні юристи визнавали, що мінімальна кількість, необхідна для функціонування юридичної особи – 3 чоловіки.

ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ВЛАСТИВОСТЕЙ

ОБ’ЄКТА РЕГУЛЮВАННЯ І АВТОМАТИЧНОГО РЕГУЛЯТОРА НА ХАРАКТЕР ПРОЦЕСУ РЕГУЛЮВАННЯ

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

до виконання розрахунково-графічної роботи

з дисципліни “Основи автоматики та автоматизації”

для студентів напрямку підготовки 6.050202

“Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології”

 

Затверджено на засіданні

кафедри “Автоматизація

теплових і хімічних процесів”

Протокол № 10 від 26.06.2012 р.

 

 

Львів Львівська політехніка 2012

 

Дослідження впливу властивостей об’єкта регулювання і автоматичного регулятора на характер процесу регулювання: Методичні вказівки до виконання розрахунково-графічної роботи з дисципліни “Основи автоматики й автоматизації” для студентів базового напрямку 6.050202 “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології” / Упор. І. Д. Стасюк . - Львів: Львівська політехніка , 2012. - 15 с.

 

 

Упорядник: І. Д. Стасюк , канд. техн. наук , доцент

Відповідальний за випуск: Є. П. Пістун , доктор техн. наук, професор

Рецензенти: Г. Б. Крих , канд. техн. наук , доцент

В. К. Савицький , канд. техн. наук , доцент

 

 

ЗАГАЛЬНІ ВКАЗІВКИ

 

Однією з важливих форм вивчення студентами базового напрямку 6.050202 навчальної дисципліни “Основи автоматики та автоматизації” і отримання ними навиків з практичного застосування знань, набутих під час вивчення теоретичного матеріалу, є самостійне виконання розрахунково-графічної роботи (РГР) .

Метою виконання РГР з “Основ автоматики та автоматизації” єзакріплення студентами знань теоретичного матеріалу цієї дисципліни та набуття ними умінь і навиків для вирішування завдань, пов’язаних із дослідженням впливу властивостей об’єкта регулювання і автоматичного регулятора на характер перехідного процесу в замкнутій системі автоматичного регулювання та створенням надійних систем автоматичного регулювання, зокрема навиків вибору автоматичного регулятора та його параметрів залежно від властивостей об’єкта регулювання, а також розрахунку показників якості процесу регулювання.

Завдання з РГР видає студентові лектор перед початком вивчення другого розділу “Об’єкти регулювання та їх властивості” лекційного курсу навчальної дисципліни “Основи автоматики та автоматизації”. Перелік орієнтовних завдань з РГР поданий у додатку 1, а варіанти цих завдань - у додатку 2. Студент виконує РГР протягом подальшого навчання у п’ятому семестрі, оформляє результати виконаної роботи і зобов’язаний захистити виконану і оформлену РГР до початку останнього модульного контролю з дисципліни “Основи автоматики та автоматизації”.

Для забезпечення нормальної роботи системи автоматичного регулювання й отримання бажаного протікання перехідних процесів у ній необхідно вміти грамотно створювати систему автоматичного регулювання на основі знань про властивості об’єкта регулювання та значення його динамічних параметрів, а також на основі знань про значення параметрів об’єкта регулювання і автоматичного регулятора вміти визначати характер та оцінювати показники якості процесу регулювання.

Виконання РГР полягає у побудові графіка зміни в часі регульованої величини, викликаної збуренням на об’єкт регулювання, та графіка відповідних змін в часі регулюючої дії, а також у розрахунку деяких показників якості процесу регулювання, наприклад: першої, другої та третьої амплітуд коливань регульованої величини відносно її заданого значення, періоду коливань регульованої величини тощо.

 

Початковими даними для виконання РГР є задане значення регульованої величини, діапазон зміни навантаження на об’єкт, вид збурення та його значення, а також значення параметрів об’єкта регулювання (коефіцієнта самовирівнювання, часу запізнення, швидкості розгону) і значення параметрів автоматичного регулятора (зони нечутливості, границь пропорційності, швидкості регулювання, діапазону шкали регулятора по регульованій величині).

Для виконання отриманого завдання необхідно:

1. На основі заданих початкових даних проаналізувати статичні та динамічні характеристики об’єкта регулювання і автоматичного регулятора;

2. Вибрати інші елементи системи автоматичного регулювання (вимірювальний перетворювач, виконавчий механізм, регулюючий орган) і подати їх характеристики.

3. На основі аналізу основних і допоміжних елементів системи автоматичного регулювання визначити характер процесу регулювання (збіжний, автоколивний, розбіжний).

4. Побудувати графіки перехідних процесів у замкнутій системі автоматичного регулювання у випадку нанесення заданого збурення на об’єкт регулювання.

5. Виконати розрахунок показників якості процесу регулювання.

Результати виконаної роботи подати у формі пояснювальної записки.

 


Читайте також:

  1. I. Загальні збори АТ
  2. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  4. А) загальні критерії
  5. Білковий обмін: загальні відомості
  6. Вальниці ковзання. Загальні відомості
  7. Вимір дохідності та загальні підходи до оцінки ефективності управління інвестиційним портфелем.
  8. ВИМОГИ ДО ОБ'ЄМНО-ПЛАНУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ ГАРАЖІВ Загальні вимоги
  9. Вказівки по заповненню наряду-допуску
  10. ВКАЗІВКИ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ВИКОНАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОГО
  11. Власні і загальні іменники як лексико-граматичні розряди за специфікою виявлення категорії числа
  12. Встановлення заземлень. Загальні вимоги.




Переглядів: 585

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правове становище вільновідпущеників | ЗМІСТ І ОБСЯГ РГР

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.