3. Шкалування параметрів сегментів та їх тестування.
4. Методи сегментування.
5. Інтерпретація сегментів.
6. Визначення стратегічного потенціалу сегментів.
Рекомендована література: [1, 3, 4, 5, 10, 12].
Одним з основних напрямків маркетингової діяльності є сегментація ринку, що дозволяє акумулювати засобу підприємства на певному напрямку свого бізнесу. До теперішнього часу в економічній літературі досить чітко позначені поняття цільового ринку й цільового сегмента, виділення яких і є основною метою сегментації ринку. Цільовий ринок – це потенційний ринок фірми, що визначається сукупністю людей зі схожими потребами відносно конкретного товару або послуги, достатніми ресурсами, а також готовністю й можливістю купувати [I]. Цільовий сегмент - це однорідна група споживачів цільового ринку фірми, що володіє схожими потребами й купівельними звичками стосовно товару фірми [2].
Таким чином, сегментація ринку– це діяльність по виявленню потенційних груп споживачів конкретного товару підприємства. Загальна схема сегментації ринку представлена на мал. 1.
Відзначимо, що наведена схема сегментації ринку відповідає підходу, запропонованому Ламбеном [2] і враховуюче проведення макросегментації для виявлення базового (інакше, цільового) ринку й мікросегментації для визначення цільового сегменту підприємства. Дана схема, у свою чергу, є розвитком схем сегментації, запропонованих в інших дослідженнях [3,4].