Фосген (CG) – у звичайних умовах безбарвний газ, важчий за повітря в 3,5 рази, з характерним запахом прілого сіна або гнилих фруктів. У воді розчинюється погано, але легко нею розкладається. Бойовий стан – пара. Стійкість на місцевості – 30-50 хвилин, можливий застій парів у траншеях, ярах від 2 до 3 год. Глибина поширення хмари зараженого повітря від 2 до 3 км.
Фосген уражає організм тільки при вдиханні його парів, при цьому відчувається слабке подразнення слизових оболонок очей, сльозоточивість, неприємний солодкуватий присмак в роті, легке запаморочення, загальна слабість, кашель, стиснення в грудях, нудота (блювання). Після виходу з зараженої атмосфери ці явища проходять протягом 4-5 год і уражений перебуває в стадії умовного благополуччя. Потім унаслідок набряку легенів наступає різке погіршення стану – прискорення дихання, з'являються сильний кашель з великим виділенням пінистої мокроти, головний біль, задуха, посиніння губ, повік, носа, прискорення пульсу, біль в області серця, слабкість і задушливість. Температура тіла піднімається до 38-39°С. Набряк легенів продовжується декілька діб і майже завжди закінчується смертю.
Перша допомога. На ураженого надіти протигаз, вивести із зони зараження, забезпечити повний спокій, облегшити дихання (зняти поясний ремінь, розстебнути ґудзики), укрити від холоду, дати гаряче пиття і якнайшвидше відправити до медичного пункту.
КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ робити штучне дихання!
Захист від фосгену – протигаз, сховище і техніка, які мають фільтровентиляційні пристрої. Фосген виявляється індикаторною трубкою ИТ-45 (три зелених кільця), приладами хімічної розвідки і польовими хімічними лабораторіями.