Довіднику «Номенклатура» підлеглий довідник «Одиниці вимірювання». Це дозволяє вводити кількість ТМЦ не тільки в штуках (кілограмах, літрах, метрах, і т. д.), але і в більш крупних одиницях вимірювання: упаковках, тоннах, кілометрах, і т.д. Клацнувши мишею в ячейку «Ед.» табличної частини документа, відкриється вікно підлеглого довідника відфільтрованого по вибраному ТМЦ. Товару «Крем для особи» призначено дві одиниці вимірювання: штуки і упаковки. В одній упаковці поміщається десять штук товару, значить, коефіцієнт кратності для упаковки рівний десяти. Вибравши одиницю вимірювання «Упаковки» і введя в графі «кількість» табличної частини рахунку число 10, ми вибрали 10 упаковок, тобто 100 штук товару.
Якщо таблична частина документа дуже велика, її зручніше заповнювати за допомогою кнопки «Підбір». При підборі одиниці вимірювання не указують. Значення осередків «Ед.» можна відкоректувати в таблиці документа.
Знижки і націнки
Ячейки з цінами ТМЦ табличної частини рахунку можна коректувати вручну, надаючи у такий спосіб знижку або вводячи додаткову націнку щодо цін товарів по прайс-листу. В «1С: Бухгалтерії» є і більш зручний спосіб застосування знижок і націнок.
Клацнувши на кнопці «Дати знижку>», відкриється випадаюче меню із списком видів знижок
Знижку можна вказати у відсотках або сумою. Можна надати знижку як в цілому по накладній, так і по окремих товарних позиціях. Після вибору з меню потрібного способу надання знижки, відкриється вікно для введення її значення. В заголовку вікна буде підказка «Введіть відсоток» або «Введіть суму». На суму знижки зменшується сума по рахунку без ПДВ.Наприклад, якщо ввести суму 20,50грн., покупець заплатить на 24,60 (20,50 х 120 %) гривень менше.
Щоб застосувати не знижку, а націнку,вводьте суму або відсоток знижки із знаком «мінус».
Друкарську форму рахунку одержують, клацнувши мишею на кнопці «Друк».