Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Визначення властивостей моделі IDEF0

На початкових етапах створення ІС необхідно зрозуміти, як працює організація, яку збираються автоматизувати. Керівник добре знає роботу в цілому, але не в змозі вникнути в деталі роботи кожного рядового співробітника. Рядовий співробітник добре знає, що віддбувається на його робочому місці, але може не знати, як працюють колеги. Тому для опису роботи підприємства необхідно побудувати модель, яка буде адекватна предметній області і містити в собі знання всіх учасників бізнес-процесів організації.

Найзручнішою мовою моделювання бізнес-процесів є IDEF0, де система представляється як сукупність взаємодіючих робіт/процесів або функцій. Така чисто функціональна орієнтація є принциповою - функції системи аналізуються незалежно від об'єктів, якими вони оперують. Це дозволяє чіткіше змоделювати логіку і взаємодію процесів організації.

Створення моделі в стандарті IDEF0 ропочинається з діалогу створення моделі, в якому задається назва моделі і вибирається тип моделі.

Далі задаються властивості моделі (діалог Model Properties). Діалог містить наступні вкладки: Layout, ABC Units, Page Setup, Header/Footer, Shapes, Drawstyle, General, Purpose, Definition, Source, Status, Numbering, Display. Вкладка Generalпризначена для завдання прізвища та ініціалів автора. Вкладка Purpose призначена для завдання меті моделювання (Purpose) і точки зору (Viewpoint).

Далі процес моделювання системи в IDEF0 продовжується створенням контекстної діаграми - діаграми найабстрактнішого рівня опису системи в цілому, що містить визначення суб'єкта моделювання, цілі і точки зору на модель.

Під суб'єктом розуміється сама система, при цьому необхідно точно встановити, що входить у систему, а що лежить за її межами, іншими словами, визначити, що надалі розглядатиметься як компоненти системи, а що як зовнішня дія. На визначення суб'єкта системи істотно впливатимуть позиція, з якої розглядається система, і мета моделювання - питання, на які побудована модель повинна дати відповідь. Іншими словами, на початку необхідно визначити область моделювання. Опис області як системи в цілому, так і її компонентів є основою побудови моделі. Хоча передбачається, що в процесі моделювання область може коректуватися, вона повинна бути в основному сформульована спочатку, оскільки саме область визначає напрям моделювання. При формулюванні області необхідно враховувати два компоненти - ширину і глибину. Ширина має на увазі визначення меж моделі - що розглядатиметься усередині системи, а що зовні. Глибина визначає, на якому рівні деталізації модель є завершеною. При визначенні глибини системи необхідно пам'ятати про обмеження часу - трудомісткість побудови моделі росте в геометричній прогресії із збільшенням глибини декомпозиції. Після визначення меж моделі передбачається, що нові об'єкти не повинні вноситися до модельованої системи.

Мета моделювання визначається з відповідей на наступні запитання:

· Чому цей процес необхідно промоделювати?

· Що повинна показувати модель?

· Що може отримати клієнт?

Під точкою зору (Viewpoint)розуміється перспектива, з якої спостерігалася система при побудові моделі. Хоча при побудові моделі враховуються думки різних людей, всі вони повинні дотримуватися єдиної точки зору на модель. Точка зору повинна відповідати меті і межам моделювання. Як правило, вибирається точка зору людини, відповідальної за модельовану роботу в цілому. Існує можливість зафіксувати інші точки зору за допомогою додаткових діаграм.

IDEF0-модель припускає наявність чітко сформульованої мети, єдиного суб'єкта моделювання і однієї точки зору. Для внесення області, мети і точки зору в моделі IDEF0 в Bpwin необхідно вибрати пункт меню Model/Model Properties, що викликає діалог Model Properties (рис. 4.3). У закладці Purpose слід внести мету і точку зору, а в закладку Definition - визначення моделі і опис області.


Рисунок 3 – Діалог задання властивостей моделі

У закладці Status цього ж діалогу можна описати статус моделі (чорновий варіант, робочий, остаточний тощо), час створення і останнього редагування (надалі відстежується автоматично за системною датою). У закладці Source описуються джерела інформації для побудови моделі (наприклад, "Досвід експертів предметної області і аналіз документації"). Закладка General служить для внесення назви проекту і моделі, імені автора і тимчасових рамок моделі - AS-IS і ТО-ВЕ.


Читайте також:

  1. CMM. Визначення моделі зрілості.
  2. I визначення впливу окремих факторів
  3. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
  4. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  5. ISO 15504.Структура еталонної моделі
  6. Ocнoвнi визначення здоров'я
  7. S Визначення оптимального темпу роботи з урахуванням динаміки наростання втоми.
  8. Автокореляція залишків – це залежність між послідовними значеннями стохастичної складової моделі.
  9. Акцентуація характеру – перебільшений розвиток певних властивостей характеру на шкоду іншим, в результаті чого погіршуються відносини з оточуючими людьми.
  10. Алгебраїчний спосіб визначення точки беззбитковості
  11. Алгоритм побудови калібрувального графіка для визначення загального білка сироватки крові
  12. Алгоритм побудови калібрувального графіка для визначення загального білка сироватки крові




Переглядів: 837

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Інструментальне середовище BPwin | Моделі AS-IS і ТО-ВЕ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.