Тема: Будова бактеріальної клітини. Диференційні методи забарвлення
Мета: вивчити будову прокаріотичних організмів, оволодіти складним методом забарвлення за Грамом та деякими методами диференційного забарвлення внутрішньоклітинних структур і включень мікроорганізмів
Матеріали й устаткування: культури мікроорганізмів, що вирощені на агаризованому середовищу (Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Bacillus subtilis, Bacillus mesentericus, Streptococcus lactis, Saccharomyces cereviceae та ін.), мікроскопи МБР, МБД, стерильні піпетки, бактеріологічна петля, пінцет, препарувальна голка, тонкі предметні стекла, покривні скельця, спиртівка (брикети сухого пального), кювета з містком для фіксованих препаратів, крапельниці з барвниками, 96°-ний спирт, імерсійна олія, бензин, серветки, фільтрувальний папір, розчин, що дезінфікує, промивалка з дистильованою водою.
2. Розчин Люголя: йодид калію –2 г, йод кристалічний – 1 г, вода дистильована – 300 мл. Спочатку готують концентрований розчин йодиду калію в 5 мл води, у ньому розчиняють йод, потім додають воду до 300 мл.
3. Фуксин Пфейфера: 1 мл карболового фуксину Циля і 9 мл дистильованої води.