Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основною частиною туристичного продукту э туристичні послуги, які є дещо специфічним товаром, ця специфічність виходить із особливостей послуги як товару.

· Інформаційне насичення туристичної послуги -Територіальна розрізненість виробника, реалізатора та споживача послуг диктує необхідність широкого використання рекламних заходів та інформаційних засобів для встановлення іміджу фірми, закріплення її престижу, просування туристичного продукту. Отож виникає така особливість, як інформаційна насиченість туристичної послуги, оскільки у туристичній сфері велике значення має безпосередня поінформованість клієнтів про туристичний продукт.

· Високий ступінь індивідуалізації туристичної послуги відповідно до вимог споживачаполягає в тому, що кожний клієнт вимагає індивідуального підходу до його обслуговування, він має певні уявлення про якість послуг та вимоги щодо її отримання.

· Особливості життєвого циклу туристичної послуги, як товару –звичайно туристичний продукт, як будь кий інший товар, живе на ринку певний час та проходить ряд послідовних стадій: впровадження, росту, зрілості та спаду, які характеризуються коливанням об’ємів продажу та прибутку. Особливість життєвого циклу послуги залежить від: місця виробництва, реалізації та споживання послуги; природних умов і ресурсів, сезону та погодних умов місця виробництва та споживання і т.ін.

· Змінність якості послуги –безпосередньо залежить від нерозривності взаємозв’язку виробництва та споживання туристичних послуг. Безпосереднє обслуговування –це процес складних взаємовідносин між обслуговуючим персоналом та туристом, при якому здійснюється одночасно створення, пропозиція та споживання більшої частини послуг. Це визначає високій ступінь невідокремленості багатьох видів послуг від тих, хто їх надає. Так, змінність якості послуг, може бути обумовлена невисокою кваліфікацією працівників їх недостатнім досвідом роботи та особистими якостями спілкування. Виносячи оцінку якості обслуговування, споживач порівнює свої очікування з отриманою послугою: обслуговування може перевершити всі очікування і тоді клієнт одержить «якісний сюрприз»; якщо очікування від подорожі і реальність збігаються, клієнт залишається задоволеним і дає позитивну оцінку якості послуги; якщо обслуговування не відповідає представленням клієнта, послуга тоді має для нього низьку якість, і клієнт залишиться незадоволеним.

· Мультиплікаційний ефект від отримання туристичної послуги –з точки зору економічних показників мається на увазі сукупність витрат туриста за період подорожі, витрати на проживання, харчування, сувеніри, екскурсії, транспорт і т.д. (туристична індустрія стимулює розвиток економіки всієї країни, див. Дерево туризму). З точки зору організації туризму мультиплікаційний ефект від отримання послуги виражається основним чином в отриманому клієнтом моральному задоволенні та користі\вигоді. Внаслідок поширення туристом інформації про переваги своєї подорожі, це призводить до залучення нових клієнтів. Мультиплікаційний ефект найбільш важко прогнозований елемент, так як на нього значною мірою впливають емоції, менталітет туриста тощо. Навіть рекламний проспект з фото чи відеофільм не можуть зобразити реальність ситуації саме на той момент, коли там буде клієнт. Таким чином виникають відхилення в явленних та здобутих вигодах від отриманих послуг, навіть при стандартних послугах. Мультиплікаційний ефект може бути різний, зважаючи на індивідуальні потреби і вимоги кожного клієнта та отриманого задоволення від тієї чи іншої послуги.

· Неможливість до збереження, складування, транспортування послуги –туристські послуги не можна надати заздалегідь або зберігати їх. Транспортні перевезення, ночівлі в засобах розміщення не можуть бути накопичені для подальшого продажу подібно товарам. Не використані сьогодні готельні номери в готелі або місця в літаку завтра обернуться непоправними втратами для їхніх власників, в цьому визначенні туристський продукт піддається псуванню. Послуги не можуть накопичуватись на складах для наступного продажу.

· Неосяжність туристичної послуги до її отримання -Послуга не існує до її надання, тобто продукт створюється в процесі надання послуги. порівняння двох ніби ідентичних послуг можливе лише після отримання послуги, тоді як товари в матеріальній формі можна порівняти ще до купівлі. Неосяжність послуг означає неможливість їх продемонструвати, побачити, спробувати чи оцінити переваги та недоліки послуг до їх отримання. На відміну від придбання товарів, обслуговування не приводить до володіння чим-небудь. Неосяжність послуг викликає проблеми як у споживачів, так і у постачальників. Покупцеві важко розібратися й оцінити, що продається до придбання послуги, а іноді і після її одержання. Ускладнюється і робота постачальників, вони зіштовхуються з двома проблемами, як більш наглядно продемонструвати клієнтам свої пропозиції і пояснити, за що вони платять гроші. Продавець може лише описати переваги, які одержить турист при споживанні послуги, а саму послугу клієнт зможе оцінити тільки після її надання. Ключовим поняттям просування турпослуги на ринок (маркетингу) є користь або вигода для клієнта, яку він одержить звертаючись в обрану ним турфірму. Єдине можливе на ринку послуг – це порівняння вигод очікуваних та отриманих. Такий високий ступінь невизначеності ставить клієнта і продавця у невигідне становище, при якому виникає ряд незручних ситуацій, оскільки перший купує обіцянку, а не товар, інший же перепродує обіцянку виробників і сподівається на їхню порядність та обов’язковість у виконанні своїх зобов’язань. На сьогоднішній день багато турфірм для підвищення наглядності запропонованих ними тур.послуг використовують нові інформаційні технології (віртуальний офіс, фотографії, каталоги, інтернет, відгуки туристів). Саме нематеріальний характер тур послуг ускладнює процес ціноутворення і просування туристського продукту на ринку.

· Нерозривність процесу виробництва й споживання,на думку спеціалістів, являє собою саме той фактор, який робить послуги дійсно послугами та відрізняє їх від товару в матеріальній формі.Виробити послугу можна тільки тоді, коли надходить замовлення або з'являється клієнт. Саме з цього погляду виробництво і споживання послуг невіддільні. У даному випадку клієнт не просто споживає послугу, а і підключається до її виробництва і доставки. У збуті послуг потрібно більше особистої участі, уваги й одержання інформації від споживачів, чим при реалізації товарів. Саме від професіоналізму працівників залежать якість послуг, прихильність покупців і в кінцевому рахунку, конкурентноздатність фірми. Послуги не можуть зберігатися для наступного продажу, саме тому не існує можливості створювати запаси, отже, туристичні послуги споживаються тільки безпосередньо на місці.

· Територіальна розрізненість виробника, реалізатора та споживача послуг -форми організації обслуговування туристів обумовленні особливостями споживання. На відміну від товару, який тільки тоді готовий до споживання, коли закінчить пересування від місця виробництва до місця споживання, туристичні товари та послуги споживаються тоді, коли турист доставлений до місця їх виробництва.

· Особливості формування попиту на туристичні послуги –ступінь потреби в туристичному продукті визначається споживачем суб’єктивно. До факторів, що впливають на попит на туристичні послуги, крім економічних, політичних, демографічних і соціальних також належать тимчасово діючі фактори, такі як мода, настрій і т.д. це призводить до ускладнення прогнозування та вивчення тенденцій споживання. Таким чином важко оцінити реальність попиту на певний туристичний продукт.Коливання попиту на туристичні послуги залежить від сезону, тому необхідна розробка стратегій, що забезпечує відповідність попиту та пропозиції на послуги. Існують різні способи узгодження попиту та пропозиції туристичних послуг. Наприклад, встановлення диференційованих цін та знижок, розвиток несезонних видів відпочинку, спрямованих на перенесення частини попиту з високого сезону на період затишку.

· Розрив у часі між фактом купівлі-продажу та фактом споживання послуги -

· Компліментарність (взаємозаміність), субституційність (взаємодоповненість) та сугестивність (рекомендації обслуговуючого персоналу у придбанні того чи іншого виду туристичного продукту)

Рис.2 Основні характеристики туристичної послуги

 

 


Читайте також:

  1. IV. ВИМОГИ ПРОФЕСIЇ ДО IНДИВIДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГIЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ ФАХIВЦЯ
  2. Азіатсько-тихоокеанський та Американський туристичні макрорегіони.
  3. Альних особливостей людини.
  4. Аналіз сильних та слабких сторін туристичного підприємства, SWOT-аналіз
  5. Аналіз факторів впливу на обсяги виробництва суспільного продукту.
  6. Аудиторської фірми/аудитора про виконані роботи/надані послуги за 200_р.
  7. Африканський та Близькосхідний туристичні макрорегіони.
  8. Б) Поняття корисності: (поняття, гранична та сукупна корисність продукту).
  9. Б. Новостворена вартість, яка складається з вартості необхідного продукту (НП) і вартості додаткового продукту ( ДП).
  10. Б.Рассел, підкреслюючи, що людина є частиною природи, уважав, що людські «думки й рухи слідують тим же законам, що й рух зірок і атомів». Яку точку зору відстоював Рассел?
  11. Банківські послуги дозволяється надавати виключно банку.
  12. Безкоштовні послуги та подарунки




Переглядів: 1067

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні характеристики туристичної послуги. | Визначення поняття туроперетинг, характеристика розвитку туроперейтинга в Україні.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.