Зображення елементів політико-адміністративного поділу
Державна приналежність території передається зображенням державних кордонів та написом назв країн. Кордони показують спеціальним лінійним умовним знаком з максимальною точністю для даного масштабу. Кордон подається сірою чи червоною кай мою на всьому протязі на суходолі. Якщо кордон співпадає із осьовою лінією річки, лінійний знак кордону проводять ділянками поперемінно то на лівому, то на правому березі. Вздовж морських берегів кордони не показуються. У цьому випадку положення державного кордону ніби вказує сам знак берегової лінії. Насправді він проходить на відстані 12 морських миль від берега. Якщо державний кордон проходить в акваторії океану, моря, великого озера, великого водосховища, то він показується окремими ділянками. Якщо тій чи іншій державі належать віддалені острови, то назва країни, якій ці острови належать, вказується на карті під назвою островів (чи острова).
На ОЗГК вказують також політико-адміністративний чи адміністративний поділ окремих країн. В Україні показують межі АР Крим та областей, в США, Бразилії – штатів, в Росії – республік, країв, областей, автономних областей, національних округів, в ФРН – земель, в Канаді – провінцій.
Дуже часто на ОЗГК показують неіснуючі одиниці поділу (Бретань, Шампань – у Франції). Часто показують історико-географічні області чи регіони – Полісся, Гуцульщина, Покуття, Запоріжжя, Таврія тощо.
На ОЗГК виділяють столиці країн та центри адміністративних одиниць.