Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Зовнішні кровотечі

Кровотечі із зовнішньо розташованих пухлин, які розпада­ються; поширене явище у практиці паліативної медицини. Для зупинення подібних кровотеч застосовується увесь арсенал мето­дів гемостазу: притиснення судини, яка кровоточить (не менше ніж на 25—ЗО хв), стисні пов'язки, перев'язування і прошивання судини у рані і по всій її довжині, термокоагуляція, місцеве за­стосування гемостатиків (гемостатична губка, тахокомб, гельфо-ум), загальна гемостатична терапія. При вагінальних кровотечах широко використовують тампонування піхви. Для екстреного зупинення зовнішньої кровотечі найефективнішими є притиснення судини з подальшим її прошиванням і накладанням стисної

пов'язки.

Велике значення має організація правильного догляду за хво­рим: окрема палата; своєчасне перев'язування; використання темної (бажано зеленої) білизни, на якій менше видно кров; седа­тивна терапія; постійне перебування медичного персоналу біля ліжка пацієнта.

Сплутана свідомість

Сплутана свідомість — стан людини, який характеризується дезорієнтацією в часі, просторі й людях, що оточують його, уна­слідок чого хворий збентежений, його думки безладні, а дії нері­шучі. Звичайно цей стан буває спричинений якими-небудь орга­нічними порушеннями, а також може бути наслідком сильного емоційного стресу та різних психічних і психіатричних відхи­лень. У разі появи сплутаної свідомості, перш за все, необхідно проаналізувати причини виникнення подібного стану в пацієнта. Причин гострої сплутаної свідомості на термінальній стадії онкологічного захворювання досить багато. При цьому дві голов­ні причини (гострий і. хронічний мозкові синдроми) зазвичай ви­являються в комбінації з другорядними.

Серед поширених причин виникнення сплутаної свідомості:хвороба Альцгеймера, церебральний атеросклероз, неоплазма, біохімічні зміни, недостатнє функціонування якого-небудь орга­на, СНІД, множинний склероз, застосування певних лікарських препаратів, зміна навколишнього середовища, депресія, стомлен­ня, біль, закрепи, затримка сечовипускання, інфікування, дегі­дратація, авітаміноз, вживання алкоголю або психотропних пре­паратів, куріння.

Необхідно також уважно проаналізувати історію хвороби па­цієнта, отримати якомога більше інформації від родичів хворого. Слід встановити, чи є в пацієнта які-небудь пошкодження органів чуття, такі як глухота, втрата зору, чи були у минулому тривалі періоди, коли пацієнт перебував у непритомному стані, яким був розумовий стан хворого до появи симптому сплутаної свідомості, чи відбувалися які-небудь зміни в схемі приймання медичних препаратів.

Необхідно також з'ясувати рівень знання пацієнта про свій діагноз, чи є в нього судинні або інфекційні захворювання, стан кишокі сечового міхура. При догляді за онкологічним хворим зі сплутаною свідомістю особливу увагу слід звернути на його ото­чення. Кімната такого пацієнта має бути тихою й добре освітле­ною, з неї необхідно прибрати всі предмети, які можуть порушити його спокій. Слід скоротити кількість персоналу, що доглядає та­кого пацієнта, до мінімуму, щоб допомогти йому швидше освоїти­ся та звикнути до людей, які оточують його. Потрібно також по­просити когось із членів сім'ї хворого залишитися і допомогти доглядати його (це особливо важливо в першу ніч після шпиталізації).

До хворого з порушеним процесом мислення необхідно вияв­ляти таку саму увагу, що й до решти пацієнтів — він заслуговує на це не менше за інших. Слід також враховувати, що виникнен­ня сплутаної свідомості в пацієнта з тяжким онкологічним захво­рюванням може завдати глибокої психологічної травми членам його сім'ї. Вона вже змирилися з думкою, що близька їм людина вмирає, тому їм буває нестерпно бачити, як вона перестає бути тією особистістю, яку вони знали і любили. У такому разі рідним також необхідні увага й підтримка.

У діях медсестри, що доглядає пацієнта зі сплутаною свідоміс­тю, мають бути упевненість і доброта. їй необхідно використову­вати всі свої знання, увесь свій досвід, щоб знайти правильну так­тику спілкування з пацієнтом. Ті пацієнти, які раніше займали позицію лідера в суспільстві, часто краще сприймають інформа­цію і легше йдуть на контакт, ніж ті, хто має нерішучий харак­тер.

Медсестрі слід орієнтувати пацієнта в часі й просторі, ділити­ся з ним останніми новинами, розмовляти, періодично нагадуючи йому своє ім'я, постійно пояснювати та коментувати свої дії. Кра­ще було б, аби в кімнаті пацієнта були свіжі газети, годинник і календар. Медсестрі слід якомога більше спілкуватися з родича­ми хворого, щоб краще дізнатися і зрозуміти його.

Дуже важливо вести щоденні записи спостережень та оцінок стану пацієнта, які повинні максимально повно й детально ві­дображати все, що відбувалося з ним протягом дня.

Слід постійно тримати під контролем чинники, здатні погір­шити ситуацію. Якщо організм хворого зневоднений, йому потрібно постійно пити; слід вилучити ліки, які негативно вплива­ють на організм пацієнта, необхідно боротися з інфекцією, якщо

вона є.

При термінальному збудженні/активізації (стан, який інколи передує смерті — за декілька днів або годин до неї), коли пацієнт проявляє нехарактерне для нього занепокоєння, яке він не може контролювати, оскільки непритомний, введення седативного за­собу часто буває єдиною можливою допомогою.


Читайте також:

  1. Адаптація організму до зовнішніх факторів середовища.
  2. Аналіз зовнішніх ризиків
  3. Вал має 5 опорних шийок, зовнішні діаметри яких послідовно збільшуються для полегшення встановлення вала в головку.
  4. ВИДИ КРОВОТЕЧ. Зупинка зовнішньої кровотечі.
  5. Визначення зовнішніх і внутрішніх надлишкових тисків
  6. Визначення тактики і методу операційного лікування при кровотечі з варикозно розширених вен стравоходу.
  7. Висловлення думки. Зовнішній аудит.
  8. Відносно невисокий економічний потенціал Франції, пасивність буржуазії, зумовили відставання країни у завоюванні колоній та зовнішній торгівлі.
  9. Вікові особливості зовнішніх проявів діяльності серця.
  10. Внутрішні і зовнішні групи
  11. Внутрішні і зовнішні джерела змін
  12. Внутрішні та зовнішні перевезення поселень.




Переглядів: 440

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лікування шлунково-кишкових кровотеч | Седація в кінці життя

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.