Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Седація в кінці життя

У минулому седацію хворих у термінальному стані зазвичай називали термінальною седацією. Проте від цієї фрази відмови­лися через помилкове сприйняття мети седації як прискорення смерті.

Етичні міркування, пов'язані із седацією в кінціжиття Основний принципзробити все можливе, щоб насамперед пацієнт не страждав від тяжкого больового синдрому, а також щоб він не переживав почуття страху, яке виникає і посилюєть­ся в міру наростання різних симптомів (наприклад, задуха при метастазах у легені і т. д.).

Показаннями до призначення седації є наявність рефрактер-них симптомів, незважаючи на всі вжиті заходи.

Підготовка до седації в кінці життя

Седація в кінці життя — це єдиний ефективний спосіб забез­печення комфорту у цій ситуації. При такій седації стан хворого

непритомний.

Якщо було обрано седацію в кінці життя, то всі члени команди повинні розуміти принципи й виконувати встановлені рекомен­дації.

Почата після консиліуму фахівців седація зазвичай продо­вжується до настання смерті. Інколи родичі можуть попросити відмінити седацію, щоб вони могли поспілкуватися з пацієнтом. Відміна або зниження дози препаратів для седації приведе до по­вернення тяжких симптомів.

Медикаментозні принципи забезпечення седацїі в кінці життя

Якщо в анамнезі немає побічних ефектів при прийманні пре­паратів для седації, то вибір седативного засобу може ґрунтувати­ся на доступності, седативних властивостях, тривалості дії та їх вартості.

Лікування наркотичними анальгетиками продовжується в ко­лишній дозі. Проте застосування наркотичних анальгетиків, се­дативних засобів може бути малоефективним: подальше підви­щення дози наркотичних анальгетиків з метою седації буде недо­цільним.

Меперидин фетегої) не можна використовувати для седації в кінці життя або для полегшення хронічного болю через потенцій­ну нейротоксичність його метаболіту нормеперидину.

Потрібно регулярно оцінювати ефект седації, спостерігаючи за гострими симптомами й побічними ефектами.

АСПЕКТИ ПАЛІАТИВНОЇ ДОПОМОГИ ХВОРИМ З ВІРУСОМ ІМУНОДЕФІЦИТУ

Надання паліативної допомоги пацієнтам з невиліковними за­хворюваннями та обмеженою тривалістю життя незалежно від діагнозу (онкологічне захворювання або ВІЛ/СНІД) включає

комплексну всеосяжну турботу про пацієнта і його близьких, яка охоплює такі аспекти: медичний, соціальний, духовний і психо­логічний. Усі чотири аспекти паліативної допомоги взаємо­пов'язані, нероздільні, ґрунтуються на принципах паліативної допомоги й здійснюються міждисциплінарною командою.

Етіологія і патогенез

СНІД, або синдром набутого імунодефіциту (синонім — ВІЛ-інфекція) — антропонозна повільно прогресуюча інфекційна хво­роба, що виникає в результаті зараження вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), характеризується глибоким ураженням імунітету, унаслідок чого організм стає сприйнятливим до опортуністичних інфекцій і пухлин, що зрештою призводить до загибелі хворого.

Вірус імунодефіциту людини належить до родини ретро-віру-сів. Це РНК-вмісний вірус, генетично неоднорідний, має високий ступінь мінливості. Віріон ВІЛ — це сферична частинка, що скла­дається із серцевини й оболонки. Геном ВІЛ містить унікальний фермент — зворотну транскриптазу, за допомогою якої відбува­ється зчитування генетичної інформації з ДНК. Вірус має тропізм до Т-лімфоцитів-хелперів. ВІЛ нестійкий у зовнішньому середо­вищі. Він інактивується за температури 56 °С протягом ЗО хв, за температури 70—80 °С гине через 10 хв, під час кип'ятіння — че­рез 1 хв. Вірус через 20 хв гине під впливом 70 % етилового спир­ту, 0,5 % натрію гіпохлориту швидко інактивується під час об­робки звичайними дезінфекційними засобами. Стійкий до вису­шування й виморожування за температури -70 °С, відносно стій­кий до іонізуючої радіації, ультрафіолетового опромінення.


Читайте також:

  1. I. До первісного життя
  2. II. Злочини проти життя та здоров'я особи
  3. V здатність до встановлення та підтримки гарних особистих стосунків і веденню етичного способу життя.
  4. А. 5-7 день життя.
  5. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  6. Австрії: мистецтво повсякденного життя.
  7. Адаптації до паразитичного способу життя
  8. Адміністративно – територіальний устрій і соціальна структура Слобожанщини у половині XVII – кінці XVIII століття
  9. Анамнез життя
  10. Анатомічна будова кісток вільної нижньої кінцівки
  11. Анатомія кісток верхньої і нижньої кінцівок та їх з’єднання
  12. Архітектурно- планувальні заходи по поліпшенню стану міського середовища .Аналіз циклу життя споруди




Переглядів: 452

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Зовнішні кровотечі | Проблеми СНІДу та шляхи передачі ВІЛ-інфекції

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.