Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поняття про геодезичні зйомки. Складання технічних документів

Основною метою геодезичних робіт на місцевості є створення планово-картографічних матеріалів – карт, планів, профілів. Їх отримують за результатами геодезичних зйомок, які називають за основним інструментом, яким користуються. Наземні види зйомок поділяють на горизонтальні (наприклад, бусольна, теодолітна), за якими визначають планові положення точок, вертикальні (нівелірна), за якими отримують висоти точок над рівневою поверхнею, та комбіновані (тахеометрична, мензульна), у ході яких установлюють планові та висотні положення точок земної поверхні. Для складання карт значних територій використовують аерофотозйомки, які виконують літальними апаратами.

Будь-яка зйомка виконується за основним правилом геодезії – “від загального до окремого”, тобто спочатку встановлюють взаємне положення основних точок, які утворюють знімальну геодезичну мережу, а потім виконується зйомка подробиць місцевості (ситуації). В процесі зйомки деталей місцевості визначають взаємне положення окремих характерних точок (кутів поворотів доріг, канав, границь угідь, будівель тощо, окремих дерев, стовпів і т.п.).

Усі геодезичні роботи поділяють на дві стадії: польову – безпосередні вимірювання на місцевості, та камеральну – обробка результатів польових робіт і складання карт, планів, профілів.

Результати польових робіт відображають у журналах зйомки та на схемах (абрисах). Від того наскільки акуратно і точно ведуться польові записи та абриси, залежить точність складання планово-картографічних матеріалів. Вони мають бути зрозумілими не тільки безпосередньому виконавцю робіт, але й будь-якому іншому спеціалісту. Усі польові дані записують добре відточеним олівцем середньої твердості або кульковою авторучкою. Виправлення та витирання польових записів не допускаються. Невірно записане число перекреслюють і над ним записують правильний результат вимірювання. Якщо результат повторного вимірювання записаний на іншій сторінці журналу, біля закресленого числа вказують номер цієї сторінки. Зіпсовані сторінки журналу не знищують, а по діагоналі роблять напис “Зіпсовано” і вказують номер сторінки журналу, на якій записи продовжуються. Сторінки польового журналу мають бути пронумеровані, в кінці журналу їхню кількість завіряє начальник землевпорядної партії (керівник робіт). У журналах вказують дату, прізвища виконавців, погодні умови виконання робіт.

Записи чисел у польових журналах і під час камеральної обробки результатів зйомки рекомендується робити так званими обчислювальними цифрами: парні цифри виступають вверх, а непарні – вниз на половину їхньої висоти (крім одиниці та нуля).

Усі камеральні роботи виконують, як правило, чорнилами. Кількість цифр у кожному записаному числі має відповідати точності виконаних вимірювань. Наприклад, якщо довжина лінії вимірювалась з точністю до 1 см, то слід писати 214,00 м, а не 214 м; якщо кут вимірювали з точністю до 1¢, то треба писати 57°00¢, а не 57°. Виконуючи арифметичні дії, слід пам’ятати про правила заокруглень чисел. Якщо число закінчується на цифру 5, то заокруглюючи його залишають парну цифру. Наприклад, число 136,445 заокруглюють до 136,44, а число 136,455 – до 136,46.

Піл час обчислень слід залишати таку кількість значущих цифр, яка б забезпечувала необхідну точність результатів і не перевантажувала обчислення непотрібними цифрами. Це особливо важливо пам’ятати, виконуючи обчислення на мікрокалькуляторах чи персональних комп’ютерах.

Креслярські роботи слід виконувати на спеціальних креслярських дошках, користуючись перевіреними креслярськими інструментами.


Читайте також:

  1. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  2. II. Поняття соціального процесу.
  3. III Етап: Складання карти ризиків авіакомпанії й ранжирування виявлених ризиків
  4. IV. Строки прийому заяв і документів, вступних екзаменів, конкурсного відбору та зарахування на навчання
  5. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  6. V. Порядок прийому заяв та документів для участі у конкурсному відборі до НАУ
  7. VII. Поняття про рану, рановий процес, види загоювання ран
  8. А) Роздільне складання таблиць (За підручником Богдановича М.В.)
  9. А/. Поняття про судовий процес.
  10. Абсолютизація формально-технічних пошуків у мистецтві ХХ ст.
  11. Автоматизація зведеного обліку та складання звітності засобами універсального програмного продукту
  12. Адміністративна відповідальність: поняття, мета, функції, принципи та ознаки.




Переглядів: 1083

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Координати в геодезії | Будова та принцип роботи теодолітів. Вимірювання кутів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.