Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 8. Трудовий договір

Поняття трудового договору. Реалізація конституційного права на працю громадян шляхом укладення трудового договору. Економіко-господарське і право­ве значення трудового договору.

Трудовий договір як підстава виникнення трудових правовідносин. Інші види угод про застосування праці за винагороду. Відмінність трудових договорів від угод цивільно-правового характеру.

Гарантії при прийнятті на роботу. Гарантії при прийнятті на робо­ту неповнолітніх, інвалідів, вагітних жінок, жінок, що мають дітей, та інших категорій громадян. Оскарження відмови у прийнятті на робо­ту.

Сторони трудового договору. Поняття трудової функції, місця ро­боти та робочого місця за трудовим договором.

Зміст трудового договору. Умови трудового договору, що передбачаються законодавством та визнача­ються сторонами. Необхідні і факультативні умови трудового договору. Недійсність умов договорів про працю, які погіршують становище працівників.

Форма трудового договору. Випадки обов’язкового дотримання письмової фор­ми трудового договору. Загальний порядок укладення тру­дового договору. Документи, які повинні подаватися при укладенні трудового договору. Порядок оформлення трудового договору. Трудова книжка та порядок її оформлення і видачі при прийнятті на роботу.

Строки трудового договору. Укладення трудових договорів на невизна­чений строк та на строк, що визначають сторони (на певний строк та на час виконання певної роботи).

Укладення окремих видів трудових договорів: договору, що укладаються: в порядку організованого набору; громадського призо­ву; для роботи в районах Крайньої Півночі і місцевостях, що прирівняні до них; в порядку конкурсу; за сумісництвом; при суміщенні професій та посад; з надомниками; на сезонні і тимчасові роботи тощо.

Випробування при прийнятті на роботу. Строки випробування. Ре­зультати випробування при прийнятті на роботу. Оскарження результатів випробування.

Обов’язок власника або уповноваженого ним органу проінструктувати працівника і визначити йому робоче місце. Обов’язок працівника особис­то виконувати доручену йому роботу.

Заборона вимагати виконання роботи, не обумовленої трудовим дого­вором. Поняття переведення та переміщення на іншу роботу. Види переведень на іншу роботу. Переведення на іншу постійну роботу. Зміна істотних умов пра­ці. Тимчасові переведення на іншу роботу: в разі виробничої потреби, для заміни відсутнього працівника, в разі простою, на вимогу працівни­ка за станом здоров’я. Заборона переведення на некваліфіковані роботи.

Підстави припинення трудового договору. Класифікація підстав при­пинення трудового договору. Порядок припинення трудового договору за угодою сторін; при закінченні строку трудового договору; при призові на військову службу, направленні на альтернативну (невійськову) службу; при переведенні працівника на іншу роботу; при відмові від переведення в іншу місцевість разом з підприємством, уста­новою, організацією; при засудженні працівника до покарання, яке вик­лючає можливість продовження даної роботи на підприємстві; при порушен­ні правил прийняття на роботу; з підстав, передбачених контрактом тощо.

Розірвання трудового договору з ініціативи працівника. Поперед­ження власника або уповноваженого ним органу про розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк. Право працівника відмови­тися від письмової заяви про бажання розірвати трудовий договір. Ро­зірвання строкового трудового договору з ініціативи працівника. Заходи щодо скорочення плинності кадрів.

Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповно­важеного ним органу. Основні і додаткові підстави розірвання трудового договору. Зміни в організації виробництва і праці як підстава розірвання тру­дового договору. Звільнення з роботи: при невідповідності посаді або виконуваній роботі; при різного роду випадках порушення трудової дис­ципліни; при тривалій хворобі працівника; при поновленні на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу тощо.

Переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівни­ків у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці. Гарантії за­безпечення права на працю вивільненим працівникам. Порядок вивільнення працівників, надання їм пільг і компенсацій.

Обов’язкове попереднє узгодження звіль­нення працівників за ініціативою власника або уповноваженого ним органу з профспілковим органом підп­риємства, установи, організації. Випадки, коли згода профспілкового органу не вимагається. Юридичне значення згоди профспілкового органу на звільнення працівників.

Обмеження звільнення з ініціативи власника або уповноваженого ним органу деяких категорій працівників. Особливий порядок звільнення ок­ремих категорій працівників.

Вихідна допомога: поняття, розмір і випадки виплати.

Розірвання трудового договору на вимогу профспілкового органу. Право на оскарження вимоги профспілкового органу.

Поняття відсторонення від роботи і його відмінність від розірван­ня трудового договору. Порядок оскарження відсторонення від роботи.

Порядок оформлення звільнення і проведення розрахунку. Правові наслідки звільнення з роботи.

 


Читайте також:

  1. Агентський договір: зміст, виконання та припинення
  2. Адміністративний договір
  3. Амстердамський Договір
  4. Безпосередньою підставою виникнення управління майном у будь-яких випадках є договір, який укладається між установником і управителем.
  5. Берестейський мирний договір
  6. Берестейський мирний договір УНР з державами німецько-австрійського блоку. Падіння радянської влади в Україні
  7. Брестський мирний договір
  8. В усній формі договір позики може бути укладений якщо його сторонами є фізичні особи і якщо сума позики не перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  9. В яких товариствах єдиним установчим документом є установчий договір?
  10. Виконання добровільно взятих на себе договірних зобов’язань.
  11. Виробничий, технологічний і трудовий процеси
  12. Виробничі операції, трудові дії, трудовий рух




Переглядів: 418

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 7. Правове регулювання зайнятості та працевлаштування громадян | Тема 9. Робочий час

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.07 сек.