Мета: ознайомити учнів з різними видами танців, з історією їх виникнення; навчити корисно і цікаво проводити вільний час.
Обладнання: музичні записи сучасних і класичних танців, магнітофон, костюми для учасників вечора відпочинку.
ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ:
1. Вступне слово ведучої про танець.
2. Танець в Стародавній Греції.
3. Візит царя Алкеноя.
4. Танець “Вальс-гавот” у виконанні ансамблю “Юність”.
5. Запрошення до танців.
6. Магічна сила танцю:
а) танці народів світу;
б) танцювальна пауза: “конкурси голову закрутили”.
в) мінуети: “у кадрилі спритно в танці”;
г) вальс про вальс;
д) танго;
е) фокстрот;
ж) сучасні бальні танці;
з) танцювальний марафон.
7. Заключне слово ведучої. Останній танець.
ХІД ВЕЧОРА ВІДПОЧИНКУ:
18.30 Звучить інструментальна музика.
19.00 Звучить сирена. Позивний вечора “Діско”.
Позивні дискоклубу. Група “Спейс”.
Ведуча: Добривечір, дорогі друзі! Відвіку повелося, що одна з якнайдавніших форм спілкування між людьми – танець. Що може танець? А, дійсно, що? Танець за короткий час вчора дає право познайомитися, заговорити на будь-яку тему, так хіба мало, що може танець. Танець, як пісня, немає, напевно, на землі людини, яка б не співала жодного разу в житті, так і з танцем: не всі уміють танцювати добре, але все-таки хочеться танцювати кожному.
Людство танцює. Танцюють діти, танцюють дорослі, танцюють старі. Життя людини без танцю уявити неможливо. Він підвищує настрій, служить прекрасною розрядкою після трудового дня. Здавалося б, танці існували завжди. Але це не так. Історія бальних танців бере початок із часів середньовіччя. Тоді танці були розвагою, яку моралісти й церковники таврували так часто, що зрештою на це перестали звертати увагу. І з кінця XІІІ початку XІ століть жодне свято в палацах без танців не обходилося. Перша письмова згадка про найстаріший танець Басс-данса належить до 1400 року. Цей танець танцювала вся Європа. Незабаром з'явився звичай, як тільки відзвучать останні такти Басс-дансу, починати веселий танець, що у Франції стали називати Бранл, у Німеччині – Сантарелло, а в Польщі – Вогненний. Так уперше був застосований обов'язковий принцип зміни настрою в танцях, що зараз успішно використовується в дискотеках.