Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Компоненти телекомунікаційної мережі та їх комбінації.

Модеми, мультиплексор, комутатори, маршрутизатори, концентратори, шлюзи, процесори вводу\виводу, приватна телефонна станція з виходом в загальну мережу

Мережні операційні системи, телекомунікаційні диспетчери, веб-броузери, проміжне програмне забезпечення

Канали. Дріт “кручена пара”, коаксіальний кабель, волоконно-оптичний кабель, радіорелейні лінії, супутники зв'язку, стільникові телефонні системи, локальна мережа, радіо, інфра-червоні канали. Аналогові/цифрові комутовані/некомутовані, комутація каналів в мережі, комутація повідомлень/пакетів/елементів, варіанти пропускної здатності.

Топологія/ Структура. Двохпунктова лінія, багатопунктова лінія, з'єднання типу “зірка”/кільцева схема/шинне підключення, взаємодія відкритих систем (OSI), протокол обміну файлами (TCP/IP)

Стек протоколiв Iнтернет TCP/IP: В Iнтернетi використовується системи протоколiв зв'язку, яка настiльки поширилася, що стала еквiвалентною мережнiй структурi.Протокольний комплект Iнтернету буквально називається "Протокол управлiння передачею\протокол Iнтернету", вiн вiдомий пiд скороченням "TCP/IP". П'ять рiвнiв протоколiв, якi можна спiввiднести з сьома рiвнями ВВС 1. Рiвень прикладних обробок в TCP/IP спiввiдноситься з прикладним рiвнем структури мережного зв'язку ВВС. 2. Транспортний рiвень типу „хост-хост” в TCP/IP спiввiдноситься з транспортним рiвнем структури мережного зв'язку ВВС. 3. Рiвень протоколу Iнтернет в TCP/IP спiввiдноситься з мережним рiвнем структури мережного зв'язку ВВС. 4. Рiвень мережного iнтерфейсу в TCP/IP спiввiдноситься з канальним рiвнем структури мережного зв'язку ВВС. 5. Фiзичний рiвень в TCP/IP спiввiдноситься з фiзичним рiвнем структури мережного зв'язку ВВС. Стек протоколiв TCP/IP застосовується як в Iнтернетi, так i в усiх iнтранетах i екстранетах. Багато iнших компанiй здiйснюють перехiд своїх мереж клiєнт-сервер на протокол TCP/IP.

В каналах зв'язку використовуються широкий набір матеріалів. В рядi випадкiв носiї доповнюють один одного, i тодi функцiї та характеристики каналу розширюються. Виникають також ситуацiї, коли носiї знаходяться в безпосереднiй конкуренцiї один з одним, i тодi замовники мають робити свiй вибiр. Основнi типи телекомунiкацiйних носiїв: Дрiт "кручена пара". Звичайна телефонна лiнiя. Яку використовує увесь свiт. Найбiльш поширений носiй, але вiн має обмеження на кiлькiсть та швидкiсть передачi iнформацiї. Коаксiальний кабель. Захищений кабель з алюмiнiю, або мiдi з iзоляцiйними прокладками. Цей кабель здатний пропускати бiльше iнформацiї з вищою швидкiстю, нiж дрiт "кручена пара". Також цей носiй забезпечує кращу якiсть при передачi i бiльшу захищенiсть вiд перешкод. Оптично-волоконнi кабелi. Склянi волокна завтовшки у волос, скрученi у джгут i помiщенi у захисну оболонку. В оптично-волоконних кабелях iнформацiя передається iмпульсами свiтла, а тому з дуже високою швидкiстю без випромiнювання при цьому електромагнiтної енергiї. Завдяки таким якостям цi кабелi мають велику надiйнiсть, хоч їх стиковка становить певнi труднощi. Наземнi радiорелейні лiнiї. Надвисокочастотнi сигнали передаються радiорелейними станцiями, якi знаходяться на лiнiї прямого бачення одна одної. Супутники зв'язку. За допомогою своїх антен супутники на геоцентричних орбiтах транслюють надвисокочастотнi сигнали до будь-якого мiсця на Землi. Системи стiльникових телефонiв. Малопотужнi передавачi в межах кожного стiльника системи дають змогу користувачам вести розмови на кiлькох частотах за вибором.

Мережі.Бездротовi локальнi мережi. В деяких локальних мережах для передачi iнформацiї використовуються радiо-, або iнфра-червонi засоби. Це дозволяє знизити витрати на установку дротяних лiнiй в iснуючих структурах.

В рiзних видах бiзнесу пiдприємства все частiше обєднують свої мережi (рис. 4). Iнтернет i подiбнi йому внутрiшнi мережi пiдприємств, якi називають "iнтранетами", мережi мiж самими пiдприємствами та їх торгiвельними партнерами, якi називають "екстранети", перетворилися на основну iнфраструктуру iнформацiйної технологiї, яка забезпечує дiловi операцiї вiдразу багатьом органiзацiям.

 

 

Рис. 5 Пiдприємство iз об'єднаними мережами.

 

 

Це є особливо очевидним в наступних галузях:

1. Системи електронної комерцiї, якi зв'язують бiзнес iз його клiєнтурою та постачальниками.

2. Системи електронного спiвробiтництва мiж командами, або робочими групами в рамках одного бiзнесу. Системи електронного спiвробiтництва: включають використання комп'ютерних мереж для забезпечення зв'язку, координацiї та спiвробiтництва серед членiв команд, або робочих груп, якi беруть участь у процесi.

3.Електронна комерцiя: продаж i закупiвля товарiв, послуг та iнформацiї через комп'ютернi мережi. Пiдприємство iз об'єднаними мережами (рис. ) використовує Iнтернет, iнтранети та екстранети, а також iншi для забезпечення кожного етапу в комерцiйному процесi. Пiдприємство з об'єднаними мережами може використовувати Iнтернет, iнтранети та екстранети, а також iншi мережi для втiлення таких систем.

Роль, яку вiдiграють iнформацiйнi технологiї, є водночас i паливом для глобального росту, i засобом для того, щоб скористатися глобальними можливостями. Рушiї змiн. Iнформацiйнi технологiї не тiльки роблять досягнення конкурентоспроможностi бiльш можливим зi стратегiчної точки зору в глобальному масштабi, вони також виступають в ролi рушiїв змiн, заохочуючи перехiд вiд вiдносно внутрiшнього, або регiонального погляду на бiзнес до такого, який бачить свiт як один дiєздатний ринок. Конкурентне оточення. Iнформацiйна технологiя дозволяє компанiям, навiть невеликим, керувати i розповсюджувати свою дiйсну конкурентоспроможнiсть далеко за межi своїх внутрiшнiх ринкiв. Конкурентна реакцiя. Iнформацiйна технологiя забезпечує менеджерiв iнформацiєю реального часу, часто з'єднуючи постачальникiв, виробникiв i торгiвлю разом, щоб сприяти iдеальному розподiлу пропозицiї та попиту, причому набагато швидше, нiж ранiше. Це дозволяє перейти до швидкозмiнної конкуренцiї, що означає спроможнiсть компанiї здiйснювати вигiднi операцiї в умовах конкурентного оточення i постiйному виникненнi непередбачених можливостей щодо вiрогiдних клiєнтiв. Впровадження. Iз прискоренням процесiв прийняття рiшення та пiдвищення оперативностi матерiально-технiчного забезпечення, а також по мiрi того, як вони стають бiльш iнформацiйно забезпеченими та iнтегрованими, в будь-якiй сферi бiзнесу можна втiлювати у життя свої стратегiчнi плани бiльш наполегливо.


Читайте також:

  1. Абонентський стик ISDN мережі
  2. Аналіз вузьких місць у мережі
  3. Багатокрокове прогнозування з перенавчанням нейромережі на кожному кроці прогнозу
  4. Базові топології мережі
  5. Бальна оцінка стану контактної мережі
  6. Бездротові мережі
  7. Взаємодія контактної мережі і струмоприймача
  8. Вибір кількості та розміщення складської мережі
  9. Вибір раціональної напруги розподільчої мережі підприємства.
  10. Використання мережі Інтернет в інформаційних війнах
  11. Використання мережі Інтернет екстремістами і терористами
  12. Виявлення втрат у водопровідній мережі




Переглядів: 566

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Засоби інфораційних технологій | Типологія інформаційних систем в менеджменті організацій.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.