Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Лабораторна робота № 8

Тема: Економічна та грошова оцінка земель

Мета: Ознайомитись з методологією економічної та грошової оцінки земель з використанням диферекнційованих підходів.

Перелік питань на практичне вивчення:

1. Основні показники економічної та грошової оцінки земель в Україні

2. Основні підходи до варіантів грошової оцінки земель.

Теоретичні основи та методологія

Основні показники оцінки земель складають єдину систему, в якій кожний показник має відповідне функціональне призначення. Показники продуктивності (валова продукція або урожайність) відображають рівень виробництва, який залежить як від якості земель, так і від рівня інтенсивності землеробства. Порівняння якості земель по цьому показнику, необхідно вести е урахуванням рівня виробничих витрат на цих землях.

Окупність витрат характеризує продуктивність землеробської праці.

Оцінка по окупності витрат відображає відмінності в якості земель і різних витратах, але в регіональних умовах і при одному засобі їх використання.

Диференційний доход відображає загальну величину економічної ефективності використання земель з одночасним урахуванням їх якості і рівня інтенсивності землеробства.

Економічна оцінка проводилась з метою вирішення завдань централізованого управління сільським господарством, планового ведення і спеціалізації сільськогосподарського виробництва, розрахунку втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.

В даний час відповідно до "Методики визначення ставок земельного податку за групами ґрунтів та у межах населених пунктів" для розрахунків ставок земельного податку за групами ґрунтів використовуються бали по диференціальному доходу із шкал оцінки земель, які складалися у 1987 - 1988 роках по землеоцінних районах області.

Тобто земельний податок визначається на підставі показників диференціального (рентного) доходу, який обчислений в залежності від використання земельної ділянки, якості ґрунтів і місцеположення.

Однак диференціальний доход, розрахований на базі умовних цін, є також умовним.

В даний час сільськогосподарські товаровиробники реалізують свою продукцію за закупівельними договірними і ринковими цінами. Тобто реалії сьогодення потребують внесення змін і доповнень в економічну оцінку земель, що в умовах відсутності поновлених вихідних даних, нестабільності економіки і становлення ринку зробити неможливо. Тому проведення нового туру оцінки земель необхідно робити після гатку стабілізаційних процесів в економіці. Вартісна оцінка земель земельний податок або орендна плата, ціна землі) повинна визначатись на підставі показників диференціального (рентного доходу), який обчислюється з урахуванням бонітування ґрунтів та інших факторів, природного середовища.

В даний час існує декілька методичних розробок визначення економічної оцінки земель населених пунктів; більшість з них базується на принципі залежності розміру податку від рівня благоустрою і вигоди розміщення відносно основних зон тяжіння (центру, промислових, рекреаційних зон), екологічного стану довкілля та деяких інших факторів.

Законом України "Про плату за землю" встановлено середні ставки податку для різних за чисельністю населення груп населених пунктів.

В той же час не враховані регіональні соціально-економічні умови розселення (зони Карпат і Криму, приміські зони великих ікрупних міст, агломерації населених пунктів тощо) та прогнозний економічний розвиток територій (розширення зайнятості, стабільний розвиток або скорочення виробництва) на майбутнє.

Залежно від призначення й порядку проведення виділяють нормативну та експертну грошову оцінку. Залежно від методичних особливостей проведення оцінки земельних ділянок різних категорій нормативну та експертну оцінку можна поділити на оцінку земель сільськогосподарського призначення, земель лісового фонду, водного фонду та інших категорій. Поряд з цим, зважаючи на різні рентоутворювальні чинники, слід розрізняти також принципові відмінності оцінки земельних ділянок в межах та за межами населених пунктів. Враховуючи різні варіанти запропонованих диференціацій оцінних процедур, особливостей методики та призначення грошової оцінки, у посібнику матеріал викладений у хронологічній послідовності прийняття нормативних актів, які регламентують проведення відповідного виду оцінки.

Грошова оцінка земель в Україні здійснюється згідно з "Порядком грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів", затвердженим наказом Держкомзему, Держкоммістобудування,Мінсільгосппроду України та УААН від 27 листопада 1995 р. №76/230/325/150 із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 1995 року № 864, від 30 травня 1997 року № 525, від 8 серпня 2001 року №951; "Змінами та доповненнями до розділу 3 Порядку грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів", затвердженими наказом Держкомзему, Держкоммістобудування, Мінсільгосппроду України та УААН від 15 квітня 1997 р. №46/131/63/34.


Читайте також:

  1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  2. II. Самостійна робота студентів.
  3. IV. ВИХОВНА РОБОТА В КЛАСІ
  4. IV. ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА СТУДЕНТІВ.
  5. IV. Науково-дослідницька робота.
  6. IV. Практична робота.
  7. IV. Робота над темою уроку
  8. Qорганізаційне середовище, в якому виконується робота
  9. V. Робота з підручником
  10. V. Робота з підручником. с. 59-60
  11. V. Робота з програмою «Виконавець Восьминіжка»
  12. V. Робота з програмою «Виконавець Садівник».




Переглядів: 457

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Збір і обробка даних про властивості грунтів | Грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.