Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Країни Близького Сходу під англійським та французьким управлінням.

На англійських підмандатних територіях не було опору встановленню мандатів. Інакше склалася ситуація в Сирії. Бої з французами тривали там до липня 1920 р. Захопленого в полон у Дамаску Фейсала вислано до Іраку. На підмандатній території в грудні 1920 р. французи створили Ліванську державу (в складі кількох автономних округів) і федеративну Сирію. Резиденцією спільного для обох утворень верховного комісара був Бейрут. Генерал Вейган, який у квітні 1923 р. змінив Гуро на посту комісара, перетворив 5 грудня 1923 р. Сирію на унітарну державу з автономним статусом територій алавітів та Александретського санджака (округу Хаттай), переданого в тому ж році Туреччиною. Вейгана змінив у 1924 р. генерал Саррай, який своїми ліберальними заходами викликав через рік народне повстання у районі розселення шиїтської секти друзів. Повсталі швидко встановили контроль над більшою частиною країни й вступили в Дамаск. Французький гарнізон закрився в міській цитаделі. Відчуваючи, що з-під контролю вислизають останні важелі впливу на ситуацію, Саррай наказав обстрілювати місто з гармат, а згодом викликав авіацію. Понісши важкі втрати, повстанці вийшли з Дамаску. Саррая відкликали, але повстання вдалося придушити лише в 1927 р. Наступний комісар Анрі Понсо надав у 1926 році обмежені конституції Лівану, ав1930р. — Сирії.

В Іраці влітку 1920 р. англійцям довелося силою зброї придушити заворушення в долині Євфрату. Повсталі вимагали передати корону країни Фейсалові. У березні 1921 р. в Каїрі на спеціальній конференції вирішено перетворити Ірак у спадкове королівство на чолі з королем Фейсалом. Державна Рада Іраку погодилася на цю пропозицію, і в серпні 1921 р. Фейсал став королем Іраку. Скликані в 1924 р. Установчі збори проголосили конституцію країни і висловилися за відміну британського мандату. Лондон взамін за відмову від вимог негайної незалежності запропонував Фейсалові підтримку в питаннях державної приналежності багатого нафтою району Мосул на кордоні з Туреччиною. Згодом Англія, винісши питання Мосулу на засідання Ліги Націй, добилася його вирішення на користь Іраку. У 1926 р. більшу частину Мосульського вілайєту Туреччина передала Іракові.

30 червня 1930 р. у Багдаді британський верховний комісар Дж. Клейтон і король Фейсал підписали нову міждержавну угоду. Скасовувався режим капітуляцій, Лондон зобов'язувався сприяти вступові Іраку до Ліги Націй (Ірак прийнято в січні 1932 р.). Серед головних проблем внутрішнього життя Іраку була національно визвольна боротьба неарабського населення країни. У 1921-1923, 1925.1930 роках повставали курди Махмуд-хана Дізлі.

Після смерті в 1933 р. короля Фейсала його наступником став син Газі. Газі продовжував політику батька, далі орієнтуючись на Британію. У контексті цієї політики Ірак вступив 8 липня 1937 р. до Саадабадського пакту (угода Ірану, Афганістану та Туреччини про ненапад і співпрацю), патроном якого виступав Лондон. Разом з тим у кінці 30-х років у Іраці активізується німецька агентура. Особливо сильними пронімецькі настрої були в середовищі військових. Очолював пронімецькі групи Рашид Алі ель-Гелоні, колишній міністр та прем'єр-міністр. Після того як у квітні 1939 р. Газі загинув у автокатастрофі на трон вступив його 9-річний син Фейсал II. Регентом призначено його дядька Абдуллу Іллаха.

У серпні 1921 р. англійці усунувши від влади короля Іраку Абдаллаха, замінили його братом Фейсалом. Для Абдаллаха, що лишився без королівства створено було цілком новий „уділ". Від Палестини від'єднано райони на схід від р. Йордан і названо їх Трансйорданією. Абдаллаха оголошено в 1922 році еміром нової країни. Ліга Націй затвердила це державне утворення. Бідна природними ресурсами країна з населенням у 200 тисяч осіб повністю змушена була покладатися на англійську фінансову, технічну та продовольчу допомогу. У 1928 році Абдаллах підписав угоду з Британією, згідно з якою Лондон погоджувався визнати незалежність Трансйорданії після встановлення в ній конституційного ладу з гарантіями демократичних свобод. Відтоді Трансйорданія висилала свої закони на затвердження до Лондона.

На території країни з місцевих бедуїнів було сформовано Арабський легіон — першу військову одиницю сучасного типу на Близькому Сході. Згодом він неодноразово використовувався для придушення антианглійських виступів, у тому числі за кордоном. У 1930 р. між Англією та Трансйорданією укладено ще одну угоду, згідно з якою рамки незалежності Трансйорданії суттєво звужувалися.

 


Читайте також:

  1. А/. Верховна Рада України.
  2. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  3. Аграрні закони України
  4. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  5. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  6. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України
  7. Адміністрація Президента України
  8. Адреси бібліотек України
  9. Акти Верховної Ради України
  10. Акти Кабінету Міністрів України
  11. Акти Конституційного суду України в системі національного законодавства.
  12. Акти Конституційного Суду України в системі національного законодавства.




Переглядів: 726

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розпад Османської імперії та встановлення на Близькому Сході мандатної системи. | Об'єднання Аравії.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.