Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальні вказівки для заповнення трудових книжок

■ Трудові книжки та вкладки до них заповнюють у відповідних розділах українською й російською мовами.

■ Якщо особа розпочинає свій трудовий шлях і ще не має трудової книжки, то власник або вповноважений ним орган має оформити (виписати) її не пізніше, ніж у тижневий термін від дня прийняття працівника на роботу.

В трудову книжку вносять такі відомості:

□ про працівника — його прізвище, ім'я й по батькові, дата народження;

□ про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення;

□ про нагородження державними нагородами й відзнаками Ук­раїни, про заохочення за успіхи в роботі та інші відповідно до чинного законодавства України;

□ про відкриття, на які видано дипломи, використані винаходи й раціоналізаторські пропозиції та грошові винагороди у зв'язку з цим.

Стягнення в трудовій книжці не зазначають.

■ Записи в разі звільнення працівника або переведення його на іншу роботу мають точно відповідати формулюванням чинного за­конодавства й містити посилання на відповідну статтю та пункт закону.

■ Всі записи про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну, роботу або звільнення, а також про нагороди й заохочення вносяться власником або вповноваженим ним органом після ви­дання наказу (розпорядження), але не пізніше, ніж у тижневий термін (у разі звільнення — в день звільнення), й мають точно відповідати текстові наказу (розпорядження).

Дати пишуть арабськими цифрами (число й місяць — двознач­ними, а рік — чотиризначними), наприклад: 05.01.1999.

Записи виконують акуратно, кульковою ручкою або чорнилом чорного, синього чи фіолетового кольорів і завіряють печаткою.

■ З кожним записом, котрий уноситься в трудову книжку (вклад­ку) на підставі наказу (розпорядження) про прийняття на роботу, переведення чи звільнення, власник або вповноважений ним орган зобов'язаний ознайомити працівника під розписку в особовій картці (типова відомча форма № П-2), в якій має бути такий самий запис, що й у трудовій книжці (вкладці).

■ У разі потреби власник або вповноважений ним орган може видати працівникові на його прохання завірений витяг із трудової книжки.

■ Якщо підприємство, на якому зроблено неправильний або неточний запис, ліквідовано, то виправлення вноситься його право­наступником і засвідчується печаткою; якщо правонаступника немає — то вищою організацією, котрій підпорядковувалося ліквідо­ване підприємство, а в разі її відсутності — облархівом, держархівом м. Києва, держархівом м. Севастополя та держархівом при Раді Міністрів Криму.

■ Виправлені відомості про роботу, переведення на іншу роботу, нагородження, заохочення та інші мають точно відповідати оригі­налові наказу (розпорядження).

У разі втрати наказу (розпорядження) або невідповідності його фактично виконуваній роботі виправлення відомостей про роботу здійснюється на підставі інших документів, що підтверджують ви­конання робіт, не зазначених у трудовій книжці.

Свідчення осіб не можуть бути підставою для виправлення зроб­лених раніше записів.

■ У розділах «Відомості про роботу», «Відомості про нагород­ження», «Відомості про заохочення» трудової книжки (вкладки) закреслювати раніше внесені неточні або неправильні записи забо­роняється.

Якщо, наприклад, треба змінити запис відомостей про роботу, то після зазначення відповідного порядкового номера запису й дати його внесення в графі 3 пишуть: «Запис за номером... недійсний. Прийнято на посадіу...» й у графі 4 повторюють дату й номер наказу (розпорядження) власника або вповноваженого ним органу, запис якого неправильно внесено в трудову книжку.

Так само виправляють недійсні записи про звільнення й пере­ведення на іншу постійну роботу в разі їхньої незаконності, вста­новленої органом із питань розгляду трудових суперечок, і понов­лення на попередній роботі. Наприклад, пишуть: «Запис за номером... недійсний: поновлений на попередній роботі». В разі зміни формулювання причин звільнення пишуть: «Запис за номером... недійсний: звільнений...» (наводять правильне формулювання).

У графі 4 в такому разі роблять посилання на наказ про поновлення на роботі або про зміну формулювання причини звільнення. Якщо в трудовій книжці є запис про звільнення або переведення іншу роботу, визнаний недійсним, то на прохання працівника видається дублікат трудової книжки, в який не вносять цей запис. Внесення відомостей про працівника

- Відомості про працівника записують на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. Прізвище, ім'я та по батькові (цілком, без скорочення або заміни імені та по батькові ініціалами) й дату народження зазначають на підставі паспорта чи свідоцтва про народження.

Після проставлення дати заповнення трудової книжки її власник своїм підписом засвідчує правильність унесених відомостей. Першу сторінку (титульний аркуш) трудової книжки підписує особа, яка відповідає за видавання трудових книжок. Після цього ставиться відбиток гербової чи круглої, що прирівнюється до гербової, печатки підприємства (або печатки відділу кадрів), на якому вперше заповнюється трудова книжка.

Зміни в записи прізвища, імені, по батькові й дати народження власник або вповноважений ним орган за останнім місцем роботи на підставі документів (паспорта, свідоцтв про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про зміну прізвища, імені, по батькові тощо) з посиланням на їхні номери й дати. Зазначені зміни вносять на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. Однією рискою закреслюють, наприклад, колишнє прізвище або ім'я (по батькові, дату народження) й записують нові з посиланням на відповідні документи на внутрішньому боці обкладинки та засвідчують підписом керівника підприємства або спеціально вповноваженої ним особи й печаткою підприємства чи печаткою відділу кадрів.


Читайте також:

  1. I. Загальні збори АТ
  2. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. I. Загальні положення
  4. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  5. II. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  6. VIІ. Короткі методичні вказівки до роботи студентів на практичному занятті
  7. XXXIII. ЗАГАЛЬНІ ПРОФЕСІЇ (У ВСІХ ГАЛУЗЯХ ГОСПОДАРСТВА)
  8. А) загальні критерії
  9. Автоматичне заповнення таблиці
  10. Аналіз прямих матеріальних і трудових витрат
  11. Аналіз трудових процесів і затрат робочого часу
  12. Аналіз трудових ресурсів на підприємстві.




Переглядів: 559

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Трудова книжка | Внесення відомостей про роботу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.