Процес модернізації системи бухгалтерського обліку в державному секторі.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.07 р. N 34 прийнято Стратегію модернізації системи бухгалтерського обліку в державному секторі на 2007-2015 роки, яка проголошує перехід від пострадянського комплексу бюджетного бухгалтерського обліку до принципово нової системи бухгалтерського обліку в державному секторі. Передумовою такого реформування стали загальноекономічні, законодавчі, облікові чинники, які слід розглядати в контексті процесів глобалізації та світової інтеграції.
основні напрями Стратегію модернізації: удосконалення методології та перехід на єдині методологічні засади бухгалтерського обліку і звітності, а також створення уніфікованого організаційного та інформаційного забезпечення бухгалтерського обліку.
Основними напрямами Стратегії модернізації є такі: удосконалення системи бухгалтерського обліку, формування системи фінансової звітності, звітності про виконання бюджетів та уніфікованої організаційної та інформаційної облікової системи. Остаточним результатом реалізації Стратегії модернізації стане створення дієвої інтегрованої інформаційно-аналітичної системи управління державними фінансами, що позитивно вплине на економічний та соціальний розвиток України.
Чільне місце у Стратегії модернізації системи бухгалтерського обліку займає розробка Плану рахунків бухгалтерського обліку як систематизованого переліку рахунків, який забезпечує групування необхідної інформації про виконання бюджетів та кошторисів. Він виступає: інструментом формалізації сукупної дії двох елементів методу бухгалтерського обліку – рахунків та подвійного запису; унікальною обліковою моделлю відображення змісту операцій суб’єктів сектору загального державного управління; засобом інформаційного забезпечення управління державними фінансами як на мікро-, так і на макро-рівні.