Тема. Величини. Метрична система мір. Додавання й віднімання багатоцифрових чисел
Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про дії додавання й віднімання багатоцифрових чисел, їх закони; вдосконалювати навички усної лічби.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
Усні обчислення
• Обчислити зручним способом.
130 + 250 + 170 + 250
147 - (47 + 59)
258 - (371 - 342)
• Назвати всі трикутники, вершиною яких є точка А.
II. Повторення й закріплення вивченого матеріалу
1. Робота за підручником (С. 154-155)
2. Закріплення. Фронтальне опитування
— Чи завжди можлива дія додавання (віднімання)?
— Як називаються числа при додаванні? Відніманні?
— Назвати закони додавання.
— Сформулювати властивість дії додавання, яку отримаємо з переставного і сполучного законів.
3. Назвати задачі, що будуть розв’язуватись дією додавання.
• Маса дині 2 кг, а маса кавуна — на 6 кг більша. Знайти масу кавуна.
• Перше число a, друге — с. На скільки перше число більше, ніж друге?
• Від смужки відрізали 10 м, а потім ще 5 м. Скільки всього метрів відрізали від смужки?
4. Які задачі розв’язуються дією віднімання?
• Зі 100 кг пшениці намололи 80 кг борошна. Решта були висівки. Скільки кілограмів висівок отримали з 100 кг пшениці?
• У магазині було a кг бананів. За день продали с кг бананів. Скільки бананів залишилось?
III. Розвиток математичних умінь учнів
10 809 + 8 176 : 28 · 43
131 763 - 128 214 + (527 429 - 518 640)
IV. Підсумки уроку
Читайте також: - Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
- D. СОЦИОИДЕОЛОГИЧЕСКАЯ СИСТЕМА ВЕЩЕЙ И ПОТРЕБЛЕНИЯ
- II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
- II. Множення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа.
- III. центральная нервная система
- ISO9000. Як працює система управління якістю
- IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
- IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
- N – чисельність популяції
- The educational system of Great Britain (Система освіти Великобританії)
- V. СИСТЕМА ПОТОЧНОГО ТА ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ
- V. Систематизація і узагальнення нових знань, умінь і навичок
Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:
|
|