Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ТЕЛЕФОННІ АПАРАТИ ISDN МЕРЕЖІ

ЛЕКЦІЯ

Відеотелефони

 

У відеотелефоні передача мови доповнюється передачею зображення. Телевізійна камера одного відеотелефону формує сигнал зображення абонента, що бере участь у сеансі зв'язку, і його зображення відображається на невеликому телевізійному екрані (75-100мм по діагоналі, на рідких кристалах) іншого відеотелефона. Відеозображення, передане одночасно з мовним сигналом по звичайних телефонних лініях, виявляється менш якісним, ніж зображення широкомовного телебачення. Справа в тому, що занадто мала ширина частотної смуги одного телефонного каналу: для передачі якісного зображення потрібно приблизно 1400 мовних каналів.

Нерухомі відеозображення можуть передаватися з набагато більшою чіткістю, але для повного формування одного кадру потрібно помітний час, приблизно 2-3 с (для передачі зображення, що рухається, потрібна швидкість передачі не менш 10 кадрів за секунду). Такі телефони досить дорогі, однак для деяких організацій це прийнято, коли по телефону обговорюються копії креслень, рентгенограми, моделі виробів, нерухоме майно та ін.

 

 
 

До останнього часу поняття якісного відеозв'язку, у тому числі і відеотелефони, нерозривно зв'язувалося з необхідністю використання дорогих ліній типу ISDN і хDSL, які на території України поки що не одержали широкого розповсюдження. Це наклало обмеження на застосування відеотелефонів, які працюють на таких лініях зв'язку. Сьогодні майже вся Україна охоплена звичайними телефонними лініями, стандарту РОТS. Відеотелефони, які використовують для зв'язку ці лінії, були запропоновані порівняно недавно. Але перші подібні апарати мали ряд істотних недоліків: були дорогими, складними в керуванні, забезпечували недостатньо якісний зв'язок. Однак зараз ситуація радикально змінилася. Це викликано удосконаленням звичайних телефонних ліній зв'язку, появою недорогих високошвидкісних модемів і технологій стиску даних. Тому сучасні відеотелефони, які працюють на звичайних телефонних лініях (далі просто відеотелефони), відрізняються простотою в керуванні і порівняно низькою вартістю. Якість переданого кольорового зображення визначається наступними параметрами:

• частота відновлення кадрів - до 15 за секунду;

• дискретизація - 352 х 288 елементів зображення для чотиридюймового екрана.

Відеотелефон являє собою стандартний телефон, що оснащений пристроями для здійснення відеозв'язку. Підготувати його до роботи і керувати їм не складніше, ніж звичайним телефоном. Для відеозв'язку необхідно, щоб в обох співрозмовників були відеотелефони, інакше власнику відеотелефону прийдеться задовольнятися тільки звуковим зв'язком і своїм зображенням на екрані апарата. Для переходу у відеорежим необхідно натиснути кнопку клавіатури відеотелефону, через кілька секунд з'явиться зображення співрозмовника, і ви зможете продовжити бесіду на більш високому рівні. Процес здійснення відеозв'язку нескладний. Ваше зображення приймається вбудованою відеокамерою і перетворюється в цифровий код. У цей час за допомогою кодера (К) оцифровується звуковий сигнал. Далі отримані дані стискуються процесором за спеціальними алгоритмами. Стиснуті дані передаються у вбудований модем для розбивки на пакети, перетворення в аналогову форму і передачі по телефонній мережі. Другий відеотелефон приймає дані, розпаковує і перетворює їх для передачі на екран і гучномовець. До переваг відеотелефонів, які працюють на звичайних телефонних лініях, варто віднести низьку абонентську плату (Ви платите як за звичайний телефон). Крім відеозв'язку, відеотелефони доповнюються зручностями стандартної телефонії -цифровим автовідповідачем і записною книжкою на сто абонентів. Незабаром автовідповідач буде включати функцію запису відеозображення, а також з'явиться можливість віддаленого керування відеокамерою. Одним словом, є вагомі підстави вважати, що відеотелефон об'єднає в собі всі можливості звичайного телефону і відео та незабаром одержить широке поширення як засіб підвищення інформованості й проведення розмов по телефону на рівні, близькому до реального.

 


ЛЕКЦІЯ

Цифрова мережа з інтеграцією послуг – це загальнодоступна телефонна мережа , що використовує цифрову технологію передачі сигналів і включає в себе великий набір цифрових послуг , які стають доступними для кінцевих користувачів.ISDN передбачає оцифровування телефонної мережі для того , щоб голос , інформація , текст, графічне зображення , музика, відеосигнали могли бути переданими кінцевому користувачу по наявних телефонних проводах .

ISDN –цифрова мережа з інтегрированими послугами – це мережа , що забезпечує повністю цифрові з’єднання між кінцевими пристроями для підтримки широкого спектру інформаційних послуг. По суті ISDN –це цифровий варіант аналогових телефонних ліній з комутацією цифрових потоків або мережа із цифрових телефонних станцій з’єднаних між собою цифровими каналами. Привабливість ISDN полягає у можливості одночасного обміну мовою, текстом, даними і відеозображенням по аналогових телефонних лініях з більш високими швидкостями передачі, ніж у звичайних модемів. Швидкість передачі даних складає 64 кбіт/с при використанні одного і 128 кбіт/с при використанні двох каналів зв’язку.

Цифрові мережі з інтеграцією послуг можна використати для вирішення широкого класу задач по передачі інформації в наступних областях:

- Телефонії;

- Передача даних ;

- Об’єднання віддалених локальних мереж;

- Доступ до глобальних комп’ютерних мереж (інтернет);

- Передача трафіка (відео, звук);

- Інтеграція різних видів трафіку.

Кінцевими пристроями мережі ISDN може бути цифровий телефонний апарат, окремий комп’ютер з встановленим ISDN- адаптером,маршрутизатор локальної мережі, термінальний адаптер з голосовими інтерфейсами (для підключення звичайного аналогового телефону або факсу) або з послідовними інтерфейсами (для передачі даних).

Перші використання ISDN були реалізовані в області телефонії. Для цього в цифрові телефонні станції встроюється підтримка ISDN- сервісу, а в якості кінцевих пристроїв використовуються цифрові телефонні апарати (ISDN-термінали). Вони дозволяють обмінюватись мовними і текстовими повідомленнями, підтримують аудіоконференції декількох абонентів, практично миттєво (на протязі 1 с) проводити набір номеру, забезпечують високу якість передачі мови і мають ряд додаткових функцій.

Телефонні ISDN – апарати достатньо дорогі . При переході на цифрові лінії ISDN користувач уже має аналогове телефонне обладнання – телефони, модеми, факсимільні апарати. Оптимальним варіантом являється використання цього обладнання разом з цифровими каналами і сервісом ISDN. Для цього використовується спеціалізований пристрій – термінальний адаптер, що називається А/В –адаптером, який підтримує функції міні – АТС. До нього підключається аналоговий телефон (факс, автовідповідач). Випускаються такі пристрої на два, чотири і більшу кількість аналогових портів і з одним або декількома ВRI-портами. При наявності А/В –адаптерів можна отримати вихід через лінію ISDN BRI на міську телефонну мережу загального користування . Ці адаптери дозволяють здійснювати з допомогою набору кодів спеціальних команд кнопками телефонного апарату.

 


Читайте також:

  1. Абонентський стик ISDN мережі
  2. Аналіз вузьких місць у мережі
  3. Апарати керування пневматичними приводами.
  4. АПАРАТИ КОМБІНОВАНОЇ ДІЇ
  5. АПАРАТИ КОМБІНОВАНОЇ ДІЇ
  6. Апарати по очищенню стічних вод
  7. АПАРАТИ ФУНКЦІОНАЛЬНО НАПРАВЛЯЮЧІ
  8. АПАРАТИ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДІЇ
  9. Багатокрокове прогнозування з перенавчанням нейромережі на кожному кроці прогнозу
  10. Базові топології мережі
  11. Бальна оцінка стану контактної мережі
  12. Бездротові мережі




Переглядів: 902

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЛЕКЦІЯ 2.2.7 | Абонентський стик ISDN мережі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.