Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАВДАНЬ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНОЮ ПРАЦІ

3.1. Навчання, інструктажі і перевірка знань працівників з питань охорони праціздійснюються відповідно до Положення про навчання з питань охорони праці (наказ № 27 від 17.02.99р.) Передбачається також безперервне підвищення знань і навиків безпечного виконання робіт. Центром цих навчань та пропаганди на підприємстві повинен стати кабінет охорони праці. При чисельності працюючих менше ніж 400 осіб кабінет охорони праці суміщається з приміщенням для навчальних занять.

Відповідальність за своєчасність проведення навчання з питань охорони праці повинна покладатись на керівників структурних підрозділів, а організація навчання — на службу технічного навчання (або особу, яка виконує ці функції). Участь в організації та проведенні навчання беруть такі служби (або окремі фахівці): служба охорони праці та служби, на які покладено функції щодо правильної організації і своєчасного проведення ремонту та випробувань обладнання, систем енергопостачання, розробки та впровадження технологічної документації.

3.2. Пропаганда питань охорони працівключає різноманітні форми роботи:

- проведення Днів охорони праці;

- створення кабінетів охорони праці відповідно до Положення про кабінет охорони праці, куточків охорони праці;

- оформлення інформаційних стендів, виставок;

вивчення і впровадження позитивного вітчизняного і зарубіжного досвіду з охорони праці;

- демонстрацію кіно- і відеофільмів, читання лекцій, проведення бесід;

- проведення оглядів, семінарів;

- випуск бюлетенів, інформаційних листків, плакатів, публікацію статей у пресі;

- виступи по радіо і на телебаченні.

3.3. Для забезпечення безпеки устаткування,засобів, електротехнічних і вентиляційних установок, систем тепло-, водо- і газопостачання, будівельної техніки, транспортних засобів, що застосовуються або вводяться в експлуатацію, здійснюються:

- призначення осіб, відповідальних за утримання устаткування в безпечному стані;

- попередній (вхідний) контроль одержаного устаткування на відповідність вимогам норм і правил з охорони праці та наявність сертифіката безпеки, а в необхідних випадках — заміна його безпечним;

- попереднє вивчення проектної, технічної документації та визначення заходів безпечної експлуатації устаткування в інструкціях за видами робіт;

- встановлення порядку введення в експлуатацію новозмон-тованого устаткування, устаткування, що пройшло ремонт і відпрацювало амортизаційний термін;

- навчання персоналу, який обслуговує устаткування;

- організація своєчасного проведення ремонту і випробувань устаткування згідно з встановленими або розрахунковими нормативами.

Для устаткування підвищеної небезпеки встановлюється порядок введення в експлуатацію, організації нагляду, підтримки у справному і безпечному стані.

Виробниче устаткування і транспортні засоби, що вводяться в дію після реконструкції, повинні відповідати вимогам нормативних актів про охорону праці.

3.4. Безпека виробничого процесузабезпечується за рахунок:

а) відображення вимог безпеки праці у технологічних документах (відповідно до ГОСТ 3.1120—83 «Общие правила отражения и оформлення требований безопасности труда в технологической доку ментации»).

Відповідальність за проведення цієї роботи повинна покладатись на службу (або фахівця), що забезпечує розробку технологічної документації. Участь в організації роботи беруть служба охорони праці та служби, на які покладено функції щодо правильної організації і своєчасного проведення ремонту та випробувань обладнання та систем енергопостачання;

б) дотримання вимог охорони праці під час монтажу, ремонту та поточної експлуатації обладнання, забезпечення працюючих засобами колективного захисту.

Відповідальність за проведення цієї роботи покладається на керівників структурних підрозділів.

Проекти на будівництво, реконструкцію, технічне переозброєння в розділі "Охорона праці" повинні містити вимоги щодо безпеки виробничих процесів і передбачати усунення безпосереднього

контакту з НВФ або ШВФ.

Крім того безпека виробничого процесу забезпечується:

- вибором застосовуваних технологічних процесів;

- вибором виробничих площ;

- вибором матеріалів, способів їх зберігання і транспортування;

- вибором і розміщенням виробничого устаткування;

- навчанням персоналу, який бере участь у технологічних процесах;

 

- застосуванням 313 і ЗКЗ;

- вибором оптимальних режимів праці та відпочинку;

- включенням вимог охорони праці в інструкції або в технологічні карти.

3.5. Виробничі будівлі, споруди, інженерні мережі,що вводяться в дію після будівництва чи реконструкції, повинні відповідати вимогам нормативних актів про охорону праці.

Проектна документація на будівництво будівель і споруд повинна містити розділ "Охорона праці" і проходити експертизу на відповідність вимогам нормативних актів про охорону праці і пожежної безпеки.

При введенні в експлуатацію об'єктів замовником опрацьовується і затверджується паспорт будівлі, споруди.

Безпечна експлуатація будівель, споруд та інженерних мереж забезпечується:

- призначенням осіб, відповідальних за експлуатацію;

- встановленням спостереження за технічним станом;

- призначенням осіб, відповідальних за утримання будівель, споруд та інженерних мереж у справному і безпечному стані;

- організацією періодичного обстеження і планово попереджуваль- . ного ремонту.

3.6. Доведення санітарно-гігієнічних умов праціна робочих місцях у відповідність до нормативів, встановлених Міністерством охорони здоров'я України і Міністерством праці і соціальної політики України, здійснюється за результатами атестації робочих місць і паспортизації їхнього санітарно-технічного стану.

Оцінка фактичного стану умов праці за ступенем шкідливості і небезпечності проводиться на основі Гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості і небезпечності факторів виробничого середовища важкості і напруженості трудового процесу.

Нормалізація санітарно-гігієнічних умов праці досягається усуненням причин виникнення НВФ і ШВФ на робочих місцях і застосуванням ефективних засобів захисту; раціоналізацією і вдосконаленням устаткування; механізацією та автоматизацією виробничих процесів; правильним утриманням та експлуатацією вентиляційних систем, кондиціонерів, систем опалення, освітлення.

3.7. Забезпечення працівників засобамизахисту здійснюється відповідно до Типових галузевих норм безкоштовної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту, встановленого порядку їх видачі, зберігання і користування, а також інших нормативних актів.

3.8. Оптимальні режими праці і відпочинкудля працівників встановлюються з урахуванням специфіки їхньої праці, в першу чергу, на роботах з підвищеними фізичними і нервово-емоційними навантаженнями в умовах монотонності, впливу НВФ і ШВФ.

Надання працівникам пільгових режимів праці і відпочинку згідно з нормативами, встановленими Міністерством праці і соціальної політика України, передбачається колективним договором.

3.9.Лікувально-профілактичне обслуговування працівників,зайнятих постійно виконанням робіт із застосуванням речовин 1-4-го класів небезпеки, проводиться відповідно до чинних нормативних актів про охорону праці.

3.10 Організація санітарно-побутового обслуговуванняповинна передбачати забезпечення працівників санітарно-побутовими приміщеннями і пристроями відповідно до норм за групами виробничих процесів.

3.11 Професійний добірдля працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки проводиться з урахуванням стану здоров'я та психофізіологічних показників (відповідно до Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі).

Відповідальність за проведення цих заходів повинна покладатись на службу кадрів (або особу, яка виконує ці функції). Служба спільно із установою охорони здоров'я, службою охорони праці організує проведення медичних оглядів та психофізіологічної експертизи.


Читайте також:

  1. ERP і управління можливостями бізнесу
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  4. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  5. IІI. Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація учбової діяльності
  6. Oracle Управління преміальними
  7. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  8. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  9. А. Видання прав актів управління
  10. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  11. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
  12. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ




Переглядів: 561

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА ФУНКЦІЇ СУОП | Планування і фінансування робіт з охорони праці

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.