Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методи відносної геохронології

ГЕОЛОГІЧНА ХРОНОЛОГІЯ

ИСТОРИЧЕСКАЯ ГЕОЛОГИЯ.

Геологічне літочислення стало можливим на основі визначення послідовності утворення шаруватих ГП, які складають верхні горизонти ЗК, та об’єднання їх в умовні групи за ознакою однорідності та схожості зустрінутих у них залишків викопних тварин та рослин. Кожній групі об’єднаних таким чином осадових порід відповідає деякий умовний відрізок часу їх утворення. Знаючи послідовність утворення груп, можна встановити їх відносний час, тобто сказати, яка з них утворилася раніше, яка пізніше, яка молодша, яка давніша. Таке визначення віку ГП отримало назву відносного геологічного літочислення. Визначають і абсолютну геохронологію, тобто визначають вік ГП та геологічних подій в звичайних мірах часу (в мільйонах, десятках, сотнях мільйонів років).

1. Стратиграфічний метод оснований на законі послідовності нашарування осадових ГП, згідно з яким усі шари, що залягають нижче, давніші, тобто утворилися раніше від шарів, що залягають вище. Метод дуже простий і дає змогу визначати відносний вік осадових верств на невеликих ділянках, наприклад, в одному відслоненні з горизонтальним чи слабо похилим заляганням. Якщо шари зім’яті у складки, то цим методом потрібно користуватися дуже обережно. Головний недолік методу: визначити вік ГП можна тільки в одному розрізі. Не можна спів ставляти ГП і находити одновікові шари в інших розрізах.

2. Літологічний методґрунтується на вивченні чи порівнянні складу ГП. У цьому разі виходять із припущення, що однакові чи близькі за складом, структурними і текстурними особливостями породи на обмеженій площі можуть бути одновіковими. Але навіть шари одного віку, які формувалися в близьких умовах на значних відстанях можуть відрізнятися за складом через варіації умов осадко накопичення. У цьому разі надійна паралелізація осадових верств досягається поєднанням зазначених методів із палеонтологічними методами.

3. Палеонтологічний методґрунтується на вивченні скам’янілих решток організмів, похованих у шарах осадових порід.

Протягом тривалої геологічної історії Землі органічний світ пережив складну еволюцію – певні групи організмів у ті чи інші періоди населяли окремі території чи поширювалися по всій планеті, вимирали одні групи і на зміну їм приходили нові угрупування, які пристосувалися краще до змінених умов фізико-географічного середовища. Організми, що існували раніше не були незміненими, зміни відбувалися від більш просто побудованих організмів до більш складних. Еволюція органічного світу є незворотною еволюцією. Для визначення відносного віку ГП придатні лише керівні форми, тобто організми, що розвивалися протягом відносно короткого проміжку часу, але були географічно швидко розповсюджені. Отже вони повинні мати широке горизонтальне і вузьке вертикальне поширення, траплятися досить часто і легко визначатися. Надійнішим, однак, є метод аналізу комплексу викопних, що враховує всі скам’янілості, знайдені в осадовому шарі.

 

Міжнародна геохронологічна та стратиграфічна таблиця

Застосовуючи різні методи геологи навчилися визначати відносний вік ГП, в результаті була побудована стратиграфічна шкала ГП, яка відбиває послідовність нашарування пластів осадових порід різного віку. В шкалі було виділено стратиграфічні підрозділи, які відповідають товщам ГП, що виникли в той чи інший геологічний час. Одночасно була побудована і геохронологічна шкала, де були виділені геологічні підрозділи, які відповідають часу накопичення ГП.

Назви, наведені в шкалі першими, відповідають геохронологічним підрозділам, другі (в дужках) – стратиграфічним. За шкалою вся геологічна історія Землі поділена на природні інтервали, кожному з яких відповідає певний етап у розвитку органічного світу (еони, ери, періоди, епохи). Кожному з виділених геохронологічних етапів відповідає певна товща осадових порід зі своїм комплексом викопних організмів, сформованих за цей час – тобто стратиграфічні підрозділи (відповідно: еонотема, група, система, відділ).


Читайте також:

  1. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  2. Агрегативна стійкість, коагуляція суспензій. Методи отримання.
  3. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
  4. Адміністративні (прямі) методи регулювання.
  5. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  6. Адміністративні методи управління
  7. Адміністративні, економічні й інституційні методи.
  8. Адміністративно-правові (організаційно-адміністративні) методи мотивації
  9. Адміністративно-правові методи забезпечення економічного механізму управління охороною довкілля
  10. Аерометоди
  11. Активні групові методи
  12. Алгоритм розробки методичних основ бюджетування




Переглядів: 1287

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Геологічна діяльність підземних вод | Методи абсолютної геохронології

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.