Цей період часу відповідає періоду повного обертання ШСЗ навколо Землі, зменшеному на тривалість перебування пункту спостереження у зоні видимості ШСЗ (Duration).
2.11. Виписати з бази даних детальну характеристику по кожному ШСЗ, який вказаний у варіанті завдання. Для цього потрібно зайти у контекстне меню у верхній частині вікна програми (рис.1.4) Setup-Satellites, викликати вікно бази даних супутників (рис.1.7.) і знайти за алфавітом потрібні ШСЗ. З лівої частини вікна виписати у зошит основні кеплерові елементи супутників, їх періоди обертання (Period) і тривалість перебування на орбіті Землі (Satellite age), які можна побачити натиснувши кнопку .
Рис.1.7. База даних міст та список пунктів спостереження.
У висновках визначити приналежність обраних супутників до класу високо орбітальних геостаціонарних або низькоорбітальних періодичних апаратів. Навести характеристику відповідного класу ШСЗ із зазначенням їх переваг та недоліків.
Зміст звіту:
1. Тема і мета лабораторної роботи;
2. Результати аналізу руху і тривалості сеансів зв’язку між спостерігачами і ШСЗ відповідно обраного варіанту завдання (зробити PrintScreens початкового і кінцевого моментів стійкого радіозв’язку);
3. Детальна характеристика обраних ШСЗ (зробити PrintScreens Кеплерових елементів обох супутників);
4. Висновки.
Контрольні питання:
1. Поясніть, використовуючи лабораторні плакати, які параметри визначають просторово часове положення ШСЗ.
2. Наведіть класифікацію ШСЗ за висотою орбіт.
3. Поясніть що є зоною видимості ШСЗ та спостерігача.
4. Якими основними властивостями володіють супутники на геостаціонарних орбітах?
5. Якими основними властивостями володіють супутники на низьких орбітах?