Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Звітність платників ПДВ та контроль органів державної податкової служби.

Всі платники податків, в тому числі платники ПДВ, зобов’язані звітуватись перед органами державної податкової служби, тобто подавати у встановлені строки податкову звітність (декларації, розрахунки з відповідними додатками). Податкова декларація (розрахунок) – документ, що подається платьником податків податковому органу у строки , встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого(виплаченого) на користь платника податків- фізичних осіб та/або сплаченого податку. Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною.

Платники ПДВ, в яких податковий період місяць щомісячно подають до податкового органу декларацію протягом 20 календарних днів після закінчення податкового (звітного )періоду, а сплата податку на додану вартість в бюджет проводиться протягом десяти календарних днів після закінчення граничного терміну подачі податкової звітності.

Якщо для платника ПДВ встановлено квартальний податковий період , то такі платники подають податкові декларації щоквартально протягом сорока календарних днів після закінчення податкового (звітного) періоду), а сплата податку до бюджету проводиться протягом десяти календарних днів після закінчення граничного терміну подачі податкової звітності.

Якщо термін подачі податкової звітності чи термін сплати податку в бюджет випадає на вихідний, неробочий, святковий день, то він переноситься на перший робочий день після закінчення вихідного, святкового дня. За несвоєчасну сплату податку нараховується пеня в розмірі 120 відсотків облікової ставки Національного банку України починаючи з дня наступного за терміном сплати по день сплати включно. Крім цього застосовуються відповідні фінансові санкції за затримку в сплаті.

Податкова декларація подається на бланку встановленої форми, має бути підписана керівником платника або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової звітності до податкових органів. Виправлення (підчистки) не допускаються.

Податкова декларація з податку на додану вартість складається з таких розділів:

Перший розділ – Податкові зобов’язання платника за податковий період;

Другий розділ – Податковий кредит за податковий період;

Третій розділ – Розрахунки з бюджетом за податковий період;

Четвертий розділ – Результати розрахунків податку на додану вартість.

Значення податкової звітності полягає в наступному:

а) уточнюються взаємовідносини кожного платника ПДВ з бюджетом за відповідний звітний (податковий) період;

б) здійснюється оперативний контроль за нарахованими і фактично сплаченими до бюджету сум податкових зобов'язань з податку на додану вартість.

Є такі етапи перевірок податкових декларацій з ПДВ:

- невиїзна документальна (камеральна перевірка;

- виїзна планова або позапланова документальна перевірка.

Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях протягом 30 календарних днів з дня одержання податкової звітності. Під час її проведення перевіряються такі питання як: своєчасність подання декларації на бланку встановленої форми; наявність додатків до неї ( реєстр податкових накладних - виданих і одержаних розрахунок бюджетного відшкодування ПДВ тощо), наявність підписів посадових осіб платника, проводяться всі арифметичні підрахунки і достовірність проведеного відповідного перерахунку з ПДВ за звітний період. Результати перевірки оформляються актом в разі встановлення порушення, який складається у двох примірниках, підписується посадовими особами податкового органу, і після відповідної реєстрації вручається або надсилається платнику податку. Якщо порушень не встановлено, то перевіряючим робиться в декларації відповідна відмітка ( сума податку, яка підлягає нарахуванню за звітний період, дата перевірки, підпис перевіряючого).

Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати податків і зборів (в тому числі ПДВ) та проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків) фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків і зборів до відповідного бюджету.

Результати документальної перевірки (планової, позапланової) оформляються довідкою, а при встановленні порушень в обчислення податку на додану вартість – актом.

 


Читайте також:

  1. B грудини зі здавленням чи пораненням органів.
  2. I. Аналіз контрольної роботи.
  3. I. Контроль і закріплення знань учнів
  4. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  5. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  6. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  7. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  8. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  9. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  10. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  11. III. Контроль знань
  12. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ




Переглядів: 1726

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Податковий кредит з ПДВ це сума, на яку платник ПДВ має право зменшити податкове зобов’язання звітного періоду. | Тема 6 АКЦИЗНИЙ ПОДАТОК

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.