Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






VI. Осмислення учнями знань.

1. Робота з підручником. Опрацювання статті "Водойми України".

2. Відповіді на запитання після статті.

3. Робота в зошитах з друкованою основою

4. Робота з контурною картою.

Позначити на контурній карті України озера, моря, основні річки.

VII. Узагальнення та систематизація знань.

— Що таке водойми?

— Як утворюється джерело? Чим воно корисне?

— З яких частин складається річка? Яка найбільша річка України?

— Яку водойму називають озером? Які бувають озера?

— Як виникають болота?

— Що таке море? Чому вода у морях солона?

— Поміркуйте, яке значення мають річки у господарстві.

— Як люди використовують озера та болота?

VIII. Домашнє завдання.

Опрацювати статтю підручника "Водойми України", вміти переказу­вати, дати відповіді на запитання.

Творчі завдання: із додаткової літератури підготувати розповідь про будь-яку водойму України.

Матеріал для вчителя

На території України нараховується близько 73 тис. річок, переважно невеликих, лише 125 з них мають довжину понад 100 км. Найбільша в Україні і третя за величиною річка в Європі — Дніпро. Вона бере початок у Росії, протікає через Білорусію, Україну, долаючи шлях 2285 км. Впадає Дніпро у Чорне море. Живлять його близько 1200 річок. За останні роки довжина Дніпра стала коротшою на 85 км через будівництво водосховищ, їх на території річки створено аж шість.

В Україні понад 3 тисячі озер, створено понад 800 водосховищ, понад 20 тис. ставків.

Природні озера розміщені:

на Поліссі: Світязь (площею 242 км2), Пулімецьке (16,3 км2), Турське (13,5 км2);

в басейні Дунаю: Ялпуг (149 км2), Кагул (90 км2), Кугурлуй (82 км2); на узбережжі Чорного моря: Сасик або Кундук (210 км2); на Кримському півострові: Сасик-Сиваш (76,3 км2), Донузлав (48,2 км2); в Карпатах: Синевір (700 км2).

Болота становлять тільки 2% території України. Поширені на Поліссі, невеликі за площею (50-100 га).


№ уроку_______ Дата______________Вчитель__________________________________Клас____

Тема. Природні зони України. Мішані ліси.

Мета. Продовжити формувати уявлення про Україну; розкрити причину різноманітності її природи, ознайомити з рослинним і тваринним світом, багатствами надр; показати залежність між неживою природою та живими організмами; виховувати бережне ставлення до природи, естетичні почуття, розвивати спостережливість, мислення.

Обладнання. Фізична карта України, карта природних зон, колекції корисних копалин, гербарій рослин, краєвиди мішаного лісу.

Хід уроку


Читайте також:

  1. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  2. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  3. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  4. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  5. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  6. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  7. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  8. II. Розвиток математичних знань.
  9. II. Розвиток математичних знань.
  10. II. Розвиток математичних знань.
  11. II. Розвиток математичних знань.
  12. II. Розвиток математичних знань.




Переглядів: 397

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
V. Вивчення нового матеріалу. | І. Підсумок фенологічних спостережень.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.