У ході семінарських занять за даною темою необхідно зосередити увагу на питаннях виникнення держави в країнах Стародавнього Сходу, особливості державного ладу у Вавилоні, військової організації і військового мистецтва, основних закономірностей виникнення та розвитку права.
Висвітлюючи друге питання, слід усвідомити, що закони Хаммурапі з’явилися не по волі гарного чи поганого царя, а силами, розвитком і узагальненням попередніх джерел права шумерських міст і судової практики Вавилону.
При відповіді на третє питання теми слід показати, що найголовнішою рисою законів Хаммурапі була охорона кастового ладу.
При розгляді злочинів досить назвати основні об’єкти злочинних посягань, далі треба вказати види покарань за законами Хаммурапі, зазначивши., як належність людини до тієї чи іншої касти визначає і тяжкість покарання за вчинений злочин.
Запитання для самоперевірки
1. Особливості державного і суспільного ладу Стародавнього Вавилону.
2. Закони царя Хаммурапі.
3. Право власності, особливості договору, шлюбно-сімейне право.
4. Правове закріплення станово-кастового поділу суспільства.
5. Злочин і покарання у Стародавньому Вавилоні, судовий процес.
Тема № 5. Стародавній Єгипет.
Теоретичні питання
Класи, режими, касти. Система управління. Старе, Середнє та Нове царство. Релігія в Стародавньому Єгипті. Правове регулювання договірних відносин. Шлюбно-сімейне право. Злочини і покарання. Судовий процес.