Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Письмове відніманя двоцифрових чисел. Розширена задача на зведення до одиниці, що містить буквені дані.

Мета: ознайомити учнів з прийомами письмового віднімання двоцифрових чисел; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі вивчених видів; узагальнювати вміння розв'язувати нерівності; розвивати мислення; виховувати уважність.

Хід уроку.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
2. Гра «Допоможіть Незнайкові»
— Перевірте приклади. За потреби виправте помилки.
740 + 170 = 710 260 + 460 = 620
370-190 = 180 810 - 720 = 90
590 + 220 = 810 360 + 370 = 630
250 - 180 = 170 710 - 250 = 470
3. Гра «Доповни нерівність» (с 97,завдання 620)
Доберіть по два значення букви, щоб нерівності були правильними.
4. Складання виразу до задачі (с. 97, завдання 627)
(а: 5 + 2) * 4
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися письмово віднімати двоцифрові числа і будемо використовувати цей спосіб обчислення при розв'язанні задач.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Підготовча робота (с. 96, завдання 615)
— Поясніть усні обчислення.
2. Пояснення вчителя (с 96, завдання 616)
Висновок. Письмове віднімання починай з віднімання одиниць.
3. Обчислення прикладів з коментуванням (с. 96, завдання 617)
4. Ознайомлення з коротким відніманням (с. 97, завдання 624)
5. Гра «Знайдіть "зайву" кульку» (с. 97,завдання 625)
— Чому виникла помилка?
Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Робота над задачею (с 96, завдання 618)
Аналіз умови задачі за питаннями вчителя, складання короткої умови задачі.

Сильніші учні розв'язують задачу виразом, слабші — по діях.
Розв'язання
63-17-29 = 17 (к.)
Відповідь: купили 17 синіх кульок.
2. Самостійна робота (с 97, завдання 628) Розв'язання
81-(9-4) = 45 (kv)
Відповідь: 45 кг винограду залишилось.
3. Творча робота над задачею
— Складіть обернену задачу, щоб знайти число 81. (До обіду продали 4 ящики, по 9 кг кожний. Після чого залишилося 45 кг винограду. Скільки кілограмів винограду привезли у кіоск?)
4. Робота з геометричним матеріалом [(. 98,завдання 629)
Розв'язання
1) 48 + 49-97 (м) — сума двох менших сторін
2) 97 -54 = 43 (м)
Відповідь: на 43 м довжина найбільшої сторони ділянки менша від суми довжин двох інших сторін.
5. Завдання з логічним навантаженням (с. 97, завдання 621)
1) 14 + 2 — 16 (г.) — якщо у всіх порівну;
1 частина — Петрик; 2 частини — Миколка; 1 частина — Валя.
2) 16 : 4 = 4 (г.) — Петрик 3) 4 • 2 = 8 (г.) — Миколка 4) 4-2 = 2 (г.) — Валя
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— З чого ми починаємо письмове віднімання?
— Знайдіть письмово різниці чисел 81 і 27; 68 і 39; 90 і 34; 45 і 18.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.
С. 97, завдання 622; 623.

 

 


Читайте також:

  1. Аналіз суміші, що містить осад.
  2. Б. Задача
  3. Банк і клієнт укладають кредитну угоду, у якій міститься низка умов, що є обов'язковими для позичальника.
  4. В однакових об'ємах різних газів за однакових умов (температура і тиск) міститься однакова кількість молекул.
  5. Варіантне проектування технології зведення будівель та споруд.
  6. Введення чисел.
  7. Взаємне положення площин. Перша позиційна задача
  8. Взаємне положення прямої і площини. Друга позиційна задача.
  9. Вирішення проблеми не міститься в існуючому знанні та не може бути отримане шляхом перетворення наявної наукової інформації.
  10. Вирішення проблеми не міститься в існуючому знанні та не може бути отримане шляхом перетворення наявної наукової інформації.
  11. Віднімання трицифрових чисел способом округлення. Розв'язання задач, що містять буквені дані.
  12. Відношення порядку на множині дійсних чисел.




Переглядів: 1514

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
МАТЕМАТИКА 04.02 | МАТЕМАТИКА 05.02

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.