1. Вид облігацій по характеру емітентів, терміну погашення і формам виплати доходу істотно впливає на всі основні параметри інвестиційних якостей - рівень прибутковості, ризику і ліквідності.
Розподіл облігацій за видами емітентів на облігації внутрішньої державної позики; облігації місцевих позик і корпоративніоблігації має істотне значення для інвесторів з позицій рівня їхніх ризиків.
Розподіл облігацій за терміном погашення на короткострокові, середньострокові і довгострокові визначає ті ж самі їхні інвестиційні особливості, що й у попередньому випадку.
Розподіл облігацій за формами виплати доходу на процентні і безпроцентні (дисконтні або цільові) представляє для інвестора інтерес з погляду цілей вкладення коштів.
2. Оцінки інвестиційної привабливості регіону (така оцінка проводиться тільки по облігаціях внутрішньої місцевої позики). Розглядаючи інвестиційні якості облігацій внутрішніх місцевих позик необхідно вивчити динаміку сальдо місцевих бюджетів і структуру джерел їх формування.
3. Оцінка фінансової стійкості і платоспроможності підприємства-емітента (така оцінка проводиться тільки по облігаціям підприємств). Головною задачею такої оцінки є ступеня його фінансової стійкості і наявність викупного фонду по зобов'язанням, що обертаються.
4. Оцінка характеру обігу облігації на фондовому ринку. Основу такої оцінки складає вивчення коефіцієнта співвідношення її ринкової ціни і реальної вартості.
5. Оцінка умов емісії облігації. Предметом оцінки є: мета й умови емісії; періодичність виплати відсотка і його розмір; умови погашення основної суми і інші показники.
1. Характеристика виду ощадного (депозитного) сертифікату відповідно до схеми класифікації цінних паперів (строкові, до запитання; короткострокові, довгострокові; іменні, на пред’явника).
2. Оцінка надійності банку-емітенту. Така оцінка включає характеристики основних кількісних показників (сума активів, розмір власного капіталу, сума прийнятих депозитів і виданих кредитів, сума прибутку) і окремих коефіцієнтів (зведений коефіцієнт банківського ризику).