Мета—вивчення основних положень та розділів законодавчих документів в сфері науково-технічної діяльності,науково-технічної експертизи, а також загальних засад формування, виконання та коригування програми науково-технічного розвитку України.
Основні завдання:
1. введення поняттянауково-технічна інформація та науково-технічна діяльність;
2. визначити мету та задачі науково-технічної діяльності;
3. визначити нормативно-правові основи та порядок проведення науково-технічної експертизи;
4. вивчення основних заходів щодо розвитку національної складової глобальної інформаційної мережі Інтернет та забезпечення широкого доступу до цієї мережі в Україні;
5. вивчення порядку оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади.
Основні теоретичні відомості
Наука та результати її досягнення можуть бути виражені як у літературній формі — шляхом запису чи опису, так і у формі створення технічних методів і засобів, обладнання, винаходу, корисної моделі, промислового зразка, селекційного досягнення тощо. Це підґрунтя визначає місце науки у творчій діяльності особистості. Класифікувати напрями або групи наукової та інтелектуальної діяльності майже не можливо.
Науково-технічна інформація охоплює отримувані в процесі науково-дослідної, дослідно-конструкторської, проектно-технологічної, виробничої та громадської діяльності результати, зафіксовані у формі, яка забезпечує їх відтворення, використання та поширення. Науково-технічна інформація є суспільним надбанням, необхідною умовою продуктивної інтелектуальної діяльності, зокрема наукової і технічної творчості. Інформаційна продукція та послуги органів науково-технічної інформації, а також підприємств, установ, організацій, окремих громадян, які провадять науково-інформаційну діяльність, можуть бути об’єктами товарних відносин, що регулюються чинним законодавством.