Поняття “медицина”, “медична допомога”, структура органів
Важливою складовою охорони здоров’я населення є організація мидичної допомоги.
Медицина (від лат. medicine – лікувальна справа) – це особлива галузь знань і практики, що вивчає порушення здоров’я людини, їх діагностику і лікування.
Прктичний напрямок медицини називають медичною допомогою.
Медична допомога – це комплекс спеціальних заходів, які передбачають надання людям необхідної допомоги у випадку захворювання, травми, іншого патологічного процесу.
Існують різні види і рівні медичної допомоги. Це зокрема: перша допомога, долікарська допомога, кваліфікована медична допомога. Розглянемо їх сутність і відмінність:
1) перша медична допомога – це комплекс невідкладних і відносно простих заходів допомоги, яка надається при нещасних випадках, гострих станах з метою рятування життя та поліпшення страждань потерпілого. Таку допомогу надає собі сам потерпілий (самодопомога) або інші особи, що опиняються поблизу місця події (взаємодопомога);
2) долікарська – це система медичних заходів, які здійснюються по відношенню до хворого або потерпілого середнім медичним працівником (фельдшером, медсестрою);
3) кваліфікована медична допомога – це комплекс лікувально-діагностичних заходів, які здійснюються лікарями або іншими спеціалістами із закінченою вищою медичною освітою.