Порівнюючи процес становлення та розвитку еколого-економічної системи США з рештою світу, спостерігаємо його особливості. Ці особливості пов’язані, насамперед, з історією формування СполученихШтатів та їх заселенням.
Переселенці зі Старого Світу утворили на північноамериканських землях державу з відмінною, від європейської, системою цінностей. Ізольованість Сполучених Штатів від решти світу закріпила ці цінності, які визначили особливості політичної та еколого-економічної системи США.
Історико-географічні та політико-економічні особливості сприяли формуванню у Сполучених Штатах екологічної та економічної "системи капіталістичної експансії".[83][83]
Національні цінності та політична система США
Визначити національні цінності американців досить важко, адже американці не є нацією у традиційному розумінні цього слова. "Америка - це нація націй, збагачена внеском різних народів та культур",[84][84] вона є результатом змішуваннянащадків переселенців із різних країн Європи, носіїв найрізноманітніших національних ментальностей. З першої половини XIX ст. це були переважно англійці, а також ірландці, голландці, з середини XIX ст. - німці, євреї, шведи, норвежці, з 80-х років - українці, італійці, поляки, чехи, угорці та інші. Крім добровільних переселенців, у XVIII-XIX ст. у США було завезено з Африки майже мільйон негрів-рабів, нащадки яких, майже 30 мільйонів чорношкірих американців, що становлять 12,1% усього населення країни, відрізняються своєю ментальністю.[85][85]
Корінне населення - індіанці - майже повністю було винищене під час колонізації. За підрахунками, до колонізації Північної та Південної Америки європейцями індіанців налічувалось майже 50 мільйонів осіб, а у США, навіть враховуючи природний приріст населення, у 1990 році їх налічувалось лише 1873,3 тисячі осіб (0,8% до населення країни), які жили, за даними на 1993 рік, у 333 резерваціях по усій території США.[86][86] Зрозуміло, що таке місце індіанців у суспільстві позбавило їх будь-якого впливу на формування системи цінностей у США.