При уважному спостереженні за вільною поведінкою будь – якої істоти - мурахи або птаха, собаки або мавпи одразу ж можна відмітити, що вся їхня поведінка – це постійне досягнення визначених цілей, що спрямовані, більшою частиною, на задоволення біологічних, життєво важливих потреб, пов’язаних зі збереженням їхнього життя або продовженням роду.
У сучасних умовах вже недостатньо тих знань, які до цього часу давали загальна та спеціальна зоотехнія, годівля, розведення, генетика тощо. В умовах промислової технології виробництва продуктів тваринництва на зміну ручній праці приходять технічні засоби, які дозволяють інтенсифікувати виробництво. При цьому, тварини зазнають впливу техногенних факторів, які для них є незвичними й не викликають стресові реакції. Нівелювати ці фактори можливо лише при умові наявності глибоких знань особливостей виявлення фізіологічних функцій в цих умовах шляхом зміни технологічних процесів утримання, годівлі та виробництва продуктів тваринництва з урахуванням особливостей реакцій організму на вплив технологічних факторів.
Оскільки поведінка тварин являє собою першу, що підлягає реєстрації, реакцію тварини на зміни умов існування, вона може служити надійним критерієм біологічної оцінки технології, що розробляється. Крім того, дані про поведінку тварин допоможуть здійснювати керування ними. Регулюючи реакції поведінки, людина може збільшувати продуктивність тварин, скоротити затрати праці на їхнє утримання, зводити до мінімуму вплив чинників зовнішнього середовища, які викликають стрес та інші небажані наслідки.