Організація території сільськогосподарських підприємств
У більшості адміністративних районів сільськогосподарські підприємства займають значну частину їх території. З цієї причини запроектовані в схемі землеустрою заходи безпосередньо пов'язані з організацією території сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств.
Зміст організації території сільськогосподарських підприємств у схемі землеустрою адміністративного району значною мірою визначається результатами агроекологічного оцінювання земель і станом агроландшафтів, характером сформованих після проведення приватизації земель земельних відносин.
Організація території сільськогосподарських підприємств має сприяти виконанню ландшафтом його основних функцій як саморегулювальних і самовідновлюваних систем, створенню екологічно стабільних ландшафтів і на цій основі забезпечувати свою довготривалість.
Крім цього, при організації території найважливішим е врахування соціальне економічних чинників. Залежно від того, як розвиваються земельні відносини, тобто як, наприклад, власники земельних часток (паїв) розпорядилися або мають намір розпорядитися ними, здійснюватиметься організація території.
Організація території сільськогосподарських підприємств передбачає вирішення багатьох питань. Проте у схемі землеустрою адміністративного району слід розглядати тільки такі основні питання:
• оптимізація структури земельних угідь;
• встановлення площ і розміщення земельних ділянок, які використовують сільськогосподарські підприємства та фермерські господарства на різному праві;
• розроблення пропозицій щодо розміщення внутрішньогосподарських підрозділів і виробничих центрів;
• інженерна облаштованість території земель сільськогосподарського призначення;
• організація угідь.
Вирішення таких питань дає змогу надалі через проекти територіального і внутрішньогосподарського землеустрою комплексно і взаємопов'язане, з дотриманням наступності в проектуванні прив'язати плановані на рівні району заходи до конкретних земельних територій і ділянок.