Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Параметри й закони ланцюгів перемінного струму

Основними параметрами електричних ланцюгів перемінного струму, як відзначалося раніше, є опір r , індуктивність L і ємність С. При перемінному струмі безупинно змінюються магнітне й електричне поля. Перше наводить в елементах ланцюгів ЕРС індукції, а друге підтримує циклічне перезарядження елемента ємності. У результаті всі параметри в тій або іншій формі впливають на силу перемінного струму.

Опір r (R) перемінному струмові називається активним. Він більше опору постійному струмові, званого звичайно омічним. Розходження між активним і омічним опорами пояснюється, головним чином, явищем поверхневого ефекту. Сутність цього явища полягає в тому, що при проходженні перемінного струму по провіднику як усередині, так і навколо нього створюється перемінне магнітне поле. Під впливом цього поля усередині провідника наводиться ЕРС самоіндукції, яка, відповідно до закону Ленца, перешкоджає проходженню струму. У центрі провідника потокозчеплення більше, ніж у його поверхні, тому ЕРС самоіндукції по перетину провідника не однакова: у центрі вона має найбільше значення, а на поверхні – найменше. Унаслідок цього струм по перетину провідника розподіляється нерівномірно: у центрі провідника його щільність мала, а в міру наближення до поверхні збільшується, тобто перемінний струм проходить, головним чином, по поверхні провідника.

Активний опір визначається виразом:

 

, (4.8)

 

де Rо — омічний опір; R — радіус провідника; f — частота струму; ν — питома провідність і μ — магнітна проникність провідника.

Активний опір тонких мідних й алюмінієвих дротів (діаметром до 10 мм) при частоті до 500 Гц практично дорівнює омічному.

Оскільки магнітні й електричні поля є носіями певної кількості електромагнітної енергії, то накопичення та перетворення її в інші види відбувається у всіх ділянках ланцюга. Однак у більшості реальних ланцюгів електричні і магнітні поля, розподілені уздовж ланцюга нерівномірно, тобто на одних ділянках ланцюга переважає електричне поле, а на інших – магнітне. Тому з метою спрощення при розгляді фізичних процесів у ланцюгах перемінного струму можливі деякі допущення, а саме: можна вважати, що на одній ділянці є тільки елемент активного опору, на іншому – елемент індуктивності, на третьому – елемент ємності. Такі допущення справедливі для всіх електричних ланцюгів, розміри яких на багато менші за довжину електромагнітної хвилі, що поширюється уздовж них . Подібні електричні ланцюги називаються ланцюгами із зосередженими параметрами. В основі розрахунку цих ланцюгів лежать ті ж закони, що і для ланцюгів постійного струму. Тому зупинимося тільки на формулюваннях законів Кірхгофа для миттєвих значень струмів, ЕРС і напруги:

а) алгебраїчна сума миттєвих значень сил струмів у вузлі електричного ланцюга дорівнює нулеві:

, (4.9)

 

б) алгебраїчна сума миттєвих значень ЕРС, що діють у будь-якому замкнутому контурі, дорівнює алгебраїчній сумі миттєвих значень падінь напруги на ділянках цього контуру:

, (4.10)

де ri активний опір i-ої ділянки контуру.


Читайте також:

  1. IV. Закони ідеальних газів.
  2. Автоматичне розвантаження по струму.
  3. Аграрні закони України
  4. Активний опір у ланцюзі синусоїдального струму
  5. Аналітичні параметри
  6. Аналітичні параметри
  7. Артеріальний пульс, основні параметри
  8. База управлінських рішень і закони організації.
  9. Баланс потужностей у колі гармонічного струму.
  10. Безпечні методи звільнення потерпілого від дії електричного струму.
  11. Будова машин постійного струму
  12. Будова, характеристики і параметри біполярного транзистора




Переглядів: 754

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Векторні і часові діаграми | Нерозгалужені ланцюги перемінного струму

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.