Цей документ призначено для визначення переліку завдань (цілей), які необхідно розв’язати в ході аудиторської перевірки:
№ з/п
Завдання (мета)
Сфера перевірки контролю
Шифр і порядковий номер складання документів
Підпис аудитора і дата
Фінансова (бухгалтерська) звітність
Чи відповідає фінансова (бухгалтерська) звітність вимогам, що висуваються до неї, та чи не викривлює вона фінансового становища підприємства
Система бухгалтерського обліку
Чи забезпечує існуюча на підприємстві-клієнті система бухгалтерського обліку належний облік активів і пасивів підприємства.
Перевірка даних синтетичного обліку
Перевірка даних аналітичного обліку та ін.
3.
Система внутрішнього контролю
Перевірка надійності та ефективності системи внутрішнього контролю підприємства-клієнта та ін.
Важливими робочими документами аудитора є також документи планування аудиту. Аудитори, зокрема фірми “Моор Стівенс”, з цією метою складають документ “Планування аудиторської програми”. Зміст його був розглянутий у попередній темі. Характерно, що в зазначеному документі зарубіжні аудитори, крім інших важливих питань, визначають також аудиторський ризик наступної перевірки. Ураховуючи особливу важливість визначення аудиторського ризику, доцільно скласти окремий робочий документ, який відбивав би встановлений аудиторський ризик. Зразок форми такого документа наведено в табл. 6.2, де відображено оцінку рівня припустимого ризику (а саме ризику не виявлення) за основними напрямами аудиту фінансової звітності). Для оцінки інших складових аудиторського ризику (властивого ризику і ризику контролю) складають самостійні робочі документи.