Що таке імунізація балансу банку. Заяких умов її можна досягти?
Портф імуніз-підбір та вкл до портф таких фін інст, які мінім його чутливість до змін %ст на ринку(ім- нечутливість портф до коливань %ст на ринку. Метою І є захист балансу від б-я змін ринкових %ст протягом певного зафіксованого пер.
Фікс %ст за всіма опер впродовж план періоду може вважат ідеальною моделлю І балансу, адже в такому разі зм ринкових ст не потягне за союою зм вартості ні а, ні п статей балансу (теоретичне обгрунт).
Дібравши склад та стр-у бал статей так, аби сер строк погаш А і приблизно збіг із сер строк погаш З, б може зах від нег впливу ризику зміни %ст.
81. Які проблеми виникають у процесі практичного застосування геп-менеджменту?
Отже, геп-менеджмент на практиці має ряд істотних недоліків, роглянемо їх докладніше.
1.Навіть нульовий геп не гарантує повного захисту від ризику, оскільки ставки за А та З можуть змінюватися. У періоди еко підйому ставки за А зр швидше, ніж ставки запозичення. Під час спаду зниження ст-к за З випереджає відповідні зміни у ставках за А. У цілому ставки за А мають тенденцію змінюв швидше, ніж ставки за З, а між моментами зміни ст існує розрив у часі (лаг).
2.Методи управління гепом потребують наявності точного та надійного прогнозу мінливості %ст, який є необхідною умовою еф-го застосування цьго підходу. Водночас абсолютно точний прогноз зміни всіх параметрів ставки — напряму, швидкості та розміру — отримати неможливо. Дві основні х-и %ст— мінливість і непередбач—ускладнюють використання стратегії гепу у процесі управління б.
3.Еф-ь управління кум гепом значною мірою залежить від правильності вибору часових інтервалів. Нелегко визначити момент, коли конкретні види А та З мають бути переоцінені.
4.Перехід від додатного гепу до від'ємного, і навпаки, потребує певного часу. Проте банки не завжди мають у своєму розпорядженні фін інструменти та механізми, які б дозволили зробити це швидко. Отже, ефективність застосування геп-менеджменту знижується.
Перелічені недоліки значно ускладнюють процес управління гепом і зб ризик фін втрат, тому більшість банк менеджерів у процесі управ %ризиком застосовують методи штучного хеджування— проводять операції з похід фін інстр-и.