Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


РУХЛИВІ МУФТИ

Допускають з'єднання валів з підвищеним взаємним зсувом осей як викликаними неточностями, так і спеціально заданими конструктором.

Яскравим представником цього сімейства є шарнірні муфти. Ідея муфти вперше запропонована Джероламо Кардано в 1570 р. і доведена до інженерного рішення Робертом Гуком в 1770 р. Тому іноді в літературі вони називаються карданними муфтами, а іноді - шарнірами Гука.

Шарнірні муфти з'єднують вали під кутом до 45про, дозволяють створювати ланцюгові вали з передачею обертання в самі недоступні місця. Все це можливо тому, що хрестовина є не одним шарніром, а відразу двома з перпендикулярними осями.

Міцність карданної муфти обмежена міцністю хрестовини, особливо місць кріплення пальців хрестовини в отворах вилок. Поломка хрестовини - досить частий дефект, відомий, практично, кожному автовладельцу.

Муфти вибираються по каталозі. Перевірочний розрахунок ведеться для робочих поверхонь шарнірів на зминання, перевіряється міцність вилок і хрестовини.

Малогабаритні шарнірні муфти стандартизовані в діапазоні діаметрів 8 ¸ 40 мм і моментів 1,25 ¸ 128 кГм. Хрестовина виконана у вигляді паралелепіпеда. Шарнір утвориться за допомогою вставних осей, одна йз яких довга, а інша складається їх двох коротких втулок, стягнутих заклепкою. Конструкція досить технологична.


Читайте також:

 1. Бурильні труби та з’єднувальні муфти
 2. Гідромуфти і гідротрансформатори
 3. Динаміка мембран. Рухливість фосфоліпідних молекул у мембранах.
 4. Елементи спортивних ігор. Рухливі ігри.
 5. Монтаж муфти 10СТпМ виконано.
 6. Робота гідротрансформатора в режимі гідромуфти.
 7. Руханка (виконати рухливі вправи і вивчити назви частин тіла людини)
 8. Руханка (виконати рухливі вправи і закріпити отримані знання)
 9. Рухливі ігри в вирішенні завдань фізичного виховання.
 10. Рухливі ігри під музику
 11. Соціальна мобільність — міжгрупова або просторова рухливість населення, його здатність (готовність) до соціальних переміщень.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТВЕРДІ МУФТИ | ФРИКЦІЙНІ МУФТИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.