Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поняття інформаційної технології

ПЕРЕДМОВА

 

 


Тема 1. Вступ до інформаційних технологій

1.1. Поняття інформаційної технології

1.2. Види інформаційних технологій

1.3. Інформаційний менеджмент як технологія

організації управлінської діяльності

1.4. Особливості інформаційних технологій в

організаціях різного типу

 

Поняття інформаційної технології

Для того, щоб надати визначення поняттю «інформаційна технологія», варто звернутися до терміну «технологія», що має безліч тлумачень. В широкому розумінні, під технологією слід розуміти науку про закони виробництва матеріальних благ.

Слідуючи даному визначенню, в технології виділяють три аспекти: принципи виробництва, засоби праці та кадри, що володіють професійними навичками. Дані аспекти складають відповідно: інформаційну, інструментальну та соціальну складову.

Інформаційна складова включає опис принципів і методів виробництва; інструментальна – засобів праці, за допомогою котрих здійснюється виробництво; соціальна – кадри та їх організацію. Розглядаючи в ролі матеріалу інформацію, над якою здійснюються визначені дії, змінюючи її характеристики наближаємося до визначення інформаційної технології [1].

Поняття інформаційних технологій багатогранне, з одного боку це широкий клас дисциплін, що відносять до технологій формування і управління процесами роботи з даними та інформацією, з іншого боку – областей діяльності із застосуванням обчислювальної, комп’ютерної та комунікаційної техніки. В даний час, під інформаційними технологіями частіше всього розуміють саме комп’ютерні технології [2].

Інформаційна технологія – сукупність методів і способів одержання, обробки та представлення інформації спрямованих на зміну її стану, властивостей, форми, змісту, що здійснюється в інтересах користувачів [1].

Під час співставлення технологій матеріального виробництва та інформаційних технологій виділяють їх цілі.

Ціль технології матеріального виробництва – випуск продукції, що задовольняє потреби людини або системи.

Ціль інформаційних технологій – виробництво інформації для подальшого аналізу її людиною та прийняття на її основі рішень для виконання будь-яких дій.

Інформаційні технології призначені для зниження трудомісткості процесів використання інформаційних ресурсів. Результат застосування інформаційних технологій проявляється в інформаційних продуктах.

В свою чергу, інформаційний продукт – документована інформація, що підготовлена у відповідності з потребами та запитами користувачів, і представлена у формі товару. Інформаційними продуктами є програмні продукти, бази і банки даних та інша інформація [1].

Інформаційні технології забезпечують перехід від одноманітних до промислових методів і засобів роботи з інформацією в різноманітних сферах людської діяльності, що забезпечують її раціональне та ефективне використання. З сучасних позицій інформаційні технології реалізуються з використанням засобів комп’ютерної оргтехніки.

Наразі, під інформаційними технологіями розуміють сукупність методів, виробничих і програмно-технічних засобів об’єднаних в технологічний ланцюг, що забезпечує збирання, зберігання, виведення і розповсюдження інформації. Означене твердження відображає використання в інформаційних технологіях принципів сучасних автоматизованих систем. З врахуванням характеру їх використання, інформаційна технологія може називатися автоматизованою інформаційною технологією [3].

Інформаційна технологія – це системно-організована послідовність виконуваних над інформацією операцій з використанням засобів і методів автоматизації [4]. При цьому, під операціями над інформацією розуміють елементарні дії, що можуть бути об’єднані в типові технологічні операції (дії) інформаційної технології: збирання та реєстрація інформації, передача інформації, введення інформації, обробка інформації, виведення інформації, зберігання інформації, накопичення інформації, пошук інформації, аналіз інформації [2].

 



Читайте також:

  1. D і 3D технології креслення в AutoCAD
  2. II. Поняття соціального процесу.
  3. IV. Прийняття рішень у полі четвертої інформаційної ситуації
  4. OLAP-Технології
  5. PR-ІНСТРУМЕНТАРІЙ І МАНІПУЛЯТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ
  6. PR-технології у виборчій кампанії.
  7. PR-технології.
  8. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  9. V. Прийняття рішень у полі п’ятої інформаційної ситуації
  10. VI. Прийняття рішень у полі шостої інформаційної ситуації
  11. VII. Поняття про рану, рановий процес, види загоювання ран
  12. Web-технології




Переглядів: 2748

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальний доступ до Internet | Види інформаційних технологій

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.