Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розділ 7

Заочне голосування допускається за умов, якщо: (а) це пе­редбачено статутом AT; (б) кількість акціонерів такого AT не повинна перевищувати 25 осіб.

Порядок заочного голосування (опитування) такий: (а) про­ект рішення або питання для голосування надсилається акціоне­рам — власникам акцій з правом голосу; (б) останні повинні в письмовій формі сповістити щодо нього свою думку; (в) протя­гом 10 днів з дати одержання повідомлення від останнього акціо­нера всі акціонери — власники акцій з правом голосу повинні бути в письмовій формі проінформовані головою зборів про прийняте рішення; (г) рішення вважається прийнятим у разі, якщо за нього проголосували всі акціонери — власники акцій з правом голосу.

Застосування такого способу голосування надасть змогу оперативно вирішувати необхідні питання, що належать до ком­петенції загальних зборів, уникати невиправданих витрат та створення штучних ситуацій, які перешкоджають скликанню зборів. Існує багато AT, кількість акціонерів в яких досить не­значна, і в них доцільно застосувати такий спосіб ухвалення рі­шень. До речі, більш захищеними будуть і дрібні акціонери, які зможуть безпосередньо виявляти свою волю письмово, ніж при­значати представника, видаючи йому довіреність, як це склало­ся в Україні.

Метод опитування застосовується і при проведенні загаль­них зборів акціонерів корпоративного інвестиційного фонду. Порядок прийняття рішень у цьому випадку визначається нор­мативно-правовими актами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (ч. З ст. 16 Закону «Про інститути спільно­го інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)»).

Акціонер за наявності підстав для цього може оскаржити рі­шення загальних зборів, якщо його права та охоронювані зако­ном інтереси порушуються цим рішенням.

В Україні однією з найгостріших проблем є відсутність кон­тролю учасників за збереженням змісту тих рішень, що прийма­ються на загальних зборах. Не виключаються й такі порушення, як внесення згодом виконавчим органом самостійно чи під впли­вом контролюючих акціонерів будь-яких змін до рішення загаль­них зборів. Це стає можливим, оскільки, на відміну від змін до статуту, які підлягають державній реєстрації, після якої випра­вити текст уже неможливо, більшість інших рішень загальних


Корпоративне управління______________________________________ 211

зборів, включаючи й ті, якими затверджені внутрішні норматив­ні акти товариства, є абсолютно відкритими для будь-яких по­дальших «корекцій», що здійснюються в інтересах виконавчого органу або осіб, що його контролюють. У такій ситуації дуже ефективним було б запозичення досвіду інших країн із запрова­дженням обов'язкового надання реєстратору іменних акцій або іншим особам (нотаріусу, депозитарію) рішень загальних зборів з питань, що становлять виключну їх компетенцію, у п'ятиден­ний строк з моменту їх ухвалення.


Читайте також:

  1. IV розділ. Сегментація ринку та вибір цільового сегменту
  2. IІI розділ. Аналіз стану маркетингового середовища підприємства
  3. V розділ. Товарна політика підприємства
  4. VI розділ. Маркетингова цінова політика
  5. VII розділ. Маркетингові рішення з розподілу та збуту товару
  6. VIII розділ. Маркетингова політика комунікацій
  7. А) Роздільне складання таблиць (За підручником Богдановича М.В.)
  8. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  9. Актив і пасив балансу складаються також з певних розділів.
  10. Активи, що реалізуються повільно (А3) – це статті 2-го розділу активу балансу, які включають запаси та інші оборотні активи (рядки 100 до 140 включно, а також рядок 250).
  11. Аналіз бойових дій пожежних підрозділів
  12. Б – розділення гелю на дві фази




Переглядів: 333

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Наглядова рада товариства

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.048 сек.