Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розділ 7


Корпоративне управління 213


 


представляти їх інтереси. Натомість у ч. 1 ст. 53 цього Закону йдеться про необмеженість кількості представників акціонера в наглядовій раді, а це свідчить про те, що її члени так чи інакше, але представляють інтереси акціонерів у цьому органі AT. Від­так, її можна вважати представницьким та контролюючим орга­ном акціонерів.

Втім, це не свідчить про наявність представництва, що регу­люється гл. 17 ЦК, адже наглядова рада як орган юридичної осо­би не перебуває у правовідносинах представництва з акціонера­ми, а має свою компетенцію, яка функціонально наближена до відносин, для яких властиве представництво інтересів. Незважа­ючи на порядок формування наглядової ради, завдяки якому до її складу потрапляють представники великих акціонерів, які ма­ють кількість голосів, пропорційну належному ним пакету ак­цій, член наглядової ради не може розглядатись як представник окремого акціонера чи акціонерів. Наглядова рада має захища­ти інтереси всіх акціонерів (як групи осіб, інтереси яких часто є протилежними інтересам найманих осіб, менеджерів).

Наглядова рада обирається загальними зборами та підзвітна їм у своїй діяльності. Обрання членів наглядової ради публічно­го товариства здійснюється виключно шляхом кумулятивного голосування. Для формування складу наглядової ради приват­ного товариства існують два варіанти: або за принципом пропор­ційності представництва у її складі представників акціонерів відповідно до кількості належних акціонерам акцій з правом го­лосу, або шляхом кумулятивного голосування. Той чи інший спосіб визначається статутом AT.

Кількісний склад наглядової ради встановлюється загальни­ми зборами AT, але з урахуванням вимог Закону про те, що в разі наявності в товаристві акціонерів — власників простих ак­цій від 100 до 1000 осіб, до складу наглядової ради мають входи­ти не менше ніж п'ять осіб; з кількістю понад 1000 — не менше ніж сім осіб, а в товариствах з кількістю акціонерів — власників простих акцій понад 10 000 осіб — не менше ніж дев'ять осіб.

Члени наглядової ради акціонерного товариства обирають­ся з числа фізичних осіб, які мають повну дієздатність. З одного боку, в цьому є сенс, оскільки членство в наглядовій раді має бути функціональним, і її члени повинні здійснювати ту діяль­ність, яка становить компетенцію цього органу. Відтак, це може бути тільки фізична особа.


Натомість серед акціонерів є не лише фізичні, а й юридичні особи, а також держава та територіальні громади. Від їх імені в корпоративних відносинах діють певні фізичні особи, які й оби­раються до наглядової ради. І, з другого боку, в разі припинення зв'язку цих осіб з тією організацією, де вони працювали, неми­нуче постане питання про збереження чи втрату ними повнова­жень членів наглядової ради, адже вони туди потрапили не самі по собі, а як представники відповідної юридичної особи, держав­ного органу або органу місцевого самоврядування. Більше того, переобрання до складу наглядової ради замість них інших осіб пов'язуватиметься зі скликанням загальних зборів.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку реко­мендує при обранні членів наглядової ради враховувати інфор­мацію про кандидатів, яка повинна, зокрема, містити відомості щодо кількості акцій товариства, які йому належать; його освіти та професійної підготовки; досвіду роботи, у тому числі на ке­рівних посадах; наявності суттєвих зв'язків з товариством, його виконавчим органом або великим акціонером. Члени наглядо­вої ради повинні мати знання, кваліфікацію та досвід, необ­хідні для виконання своїх посадових обов'язків. Вони повинні мати можливість приділяти роботі у наглядовій раді достатню кількість часу. Критерії підбору кандидатів у члени ради мають визначатись у внутрішніх документах товариства. При визна­ченні критеріїв підбору та висуненні особи кандидатом у члени ради необхідно обов'язково врахувати, що до складу ради мають входити особи, які володіють необхідними знаннями, навичка­ми та досвідом для виконання своїх функцій. Зважаючи на необ­хідність здійснення радою загального керівництва та контролю за фінансово-господарською діяльністю товариства, кожна осо­ба, яка висувається на посаду члена ради, повинна мати на час обрання спеціальну освіту з питань корпоративного управліннята володіти базовими навичками фінансового (економічного)аналізу або набути їх під час перебування на посаді. Крімквалі­фікації та досвіду кандидатів, при обранні членів ради доцільновраховувати й такі фактори, як репутація та вік кандидата,наяв­ність потенційного «конфлікту інтересів», можлива участьканди­дата у вирішенні питань, пов'язаних із здійсненням товариствомзовнішньоекономічної діяльності, тощо.

Члени наглядової ради AT не можуть бути членами його ви­конавчого органу та ревізійної комісії.


 
 


Читайте також:

  1. IV розділ. Сегментація ринку та вибір цільового сегменту
  2. IІI розділ. Аналіз стану маркетингового середовища підприємства
  3. V розділ. Товарна політика підприємства
  4. VI розділ. Маркетингова цінова політика
  5. VII розділ. Маркетингові рішення з розподілу та збуту товару
  6. VIII розділ. Маркетингова політика комунікацій
  7. А) Роздільне складання таблиць (За підручником Богдановича М.В.)
  8. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  9. Актив і пасив балансу складаються також з певних розділів.
  10. Активи, що реалізуються повільно (А3) – це статті 2-го розділу активу балансу, які включають запаси та інші оборотні активи (рядки 100 до 140 включно, а також рядок 250).
  11. Аналіз бойових дій пожежних підрозділів
  12. Б – розділення гелю на дві фази




Переглядів: 368

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Наглядова рада товариства | Розділ 7

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.072 сек.