Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ревізійна комісія

Звертає на себе увагу той факт, що у 1і, К такий орган, як ре­візійна комісія, взагалі не згадується. У частині \ ст. 160ЦК ли­ше сказано, що наглядова рада AT визначає форми контролю за діяльністю його виконавчого органу.

Втім, ревізійна комісія передбачається І'К та законами «Про господарські товариства» та «Про акціонерні товариства». Згід­но зі ст. 73 останнього нона обирається загальними зборами для проведення перевірки фінансово-господарської діяльності AT. При цьому встановлюється, що в AT з кількістю акціонерів — власників простих акцій товариства до 100 осіб запроваджується посада ревізора (або обирається ревізійна комісія), а в товари­ствах з кількістю акціонерів — власників простих акцій товари­ства більш як 100 осіб обов'язково обирається ревізійна комісія.

Ревізійна комісія (ревізор) може обиратися для проведен­ня спеціальної перевірки фінансово-господарської діяльності товариства або на визначений період. Строк повноважень чле­нів ревізійної комісії (ревізора) встановлюється на період до да­ти проведення чергових річних загальних зборів, якщо статутом товариства або положенням про ревізійну комісію чи рішенням загальних зборів AT не передбачено інший строк повноважень, але не більше ніж на п'ять років.

Ревізор або члени ревізійної комісії є абсолютно незалежни­ми, що забезпечує об'єктивність їх оцінки діяльності AT. Дляцього законом встановлюється, що не можуть бути членамире­візійної комісії (ревізором): член наглядової ради; член вико­навчогооргану; корпоративний секретар; члени інших органівтовариства. Не можуть входити члени ревізійної комісії (реві­зор)і до складу лічильної комісії товариства. Натомість у Законі«Про акціонерні товариства», на відміну від Закону «Прогоспо­дарські товариства» (ст.63), не вказується нате, що формувати­ся ревізійна комісія має тільки з числа акціонерів.Тобто зали-



Розділ 7


Корпоративне управління



 


шається правило про те, що лише учасники можуть входити до складу ревізійної комісії, тільки стосовно товариства з обмеже­ною або додатковою відповідальністю.

Ревізор/члени ревізійної комісії наділені досить вагомими правами та обов'язками, зокрема, вони мають право вносити про­позиції до порядку денного загальних зборів та вимагати скли­кання позачергових загальних зборів. Члени ревізійної комісії (ревізор) мають право бути присутніми на загальних зборах та брати участь в обговоренні питань порядку денного з правом дорадчого голосу, а також у засіданнях наглядової ради та вико­навчого органу у випадках, передбачених Законом «Про акціо­нерні товариства», статутом або внутрішніми положеннями то­вариства. Звичайно, це стосується того випадку, коли членами ревізійної комісії є не акціонери, а сторонні для AT особи.

Ревізор/ревізійна комісія здійснює контроль шляхом про­ведення перевірок фінансово-господарської діяльності AT за результатами фінансового року, якщо інше не передбачено ста­тутом товариства, положенням про ревізійну комісію або рішен­ням загальних зборів. Природно, що для належного виконання ревізором/ревізійною комісією своїх повноважень вони мають право набути доступу до всіх необхідних для перевірки докуме­нтів. Це їм забезпечує виконавчий орган товариства.

За підсумками перевірок фінансово-господарської діяльнос­ті AT ревізійна комісія (ревізор) готує висновок, в якому міс­титься інформація, якою або підтверджується достовірність та повнота даних фінансової звітності за відповідний період, або навпаки — наводяться факти порушення законодавства. Все це доводиться до відома учасників/акціонерів на загальних зборах і тягне за собою відповідну реакцію щодо визнання позитивною або навпаки діяльності органів товариства. В останньому випад­ку, звичайно, постає питання про заміну певних посад, а можли­во, про притягнення до відповідальності членів відповідних ор­ганів товариства згідно з ч. 4 ст. 92 ЦК та ст. 63 Закону «Про акціонерні товариства».


Читайте також:

  1. III. Ревізійна комісія
  2. IV. Ревізійна комісія АТ
  3. Державна комісія
  4. Державна контрольно-ревізійна служба і її функції у фінансово - господарському контролі
  5. Державна контрольно-ревізійна служба, її функції у фінансово-господарському контролі
  6. Евакуаційна комісія.
  7. Завдання та функції Державної контрольно-ревізійна служби у здійсненні фінансового контролю
  8. Комісія з питань ОП підприємства
  9. Комісія з питань охорони праці
  10. Комісія з питань охорони праці підприємства
  11. Комісія з питань охорони праці, її права.
  12. Лікарсько-консультативна комісія (ЛКК), її склад і функції




Переглядів: 518

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Наглядова рада | Незалежний аудит

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.