новане ним визначення є найбільш вдалим і адекватним і його, з певними змінами, можна застосувати і щодо визначення поняття «обмеження корпоративних прав». Відповідно, ними можна вважати механізм локального регулювання, спрямований на охорону корпоративних прав учасників, здатний за допомогою специфічних заборон, обов'язків чи дозволів впливати на звуження можливостей їх здійснення. Прикладом обмежень корпоративних прав може бути, зокрема, закріплене у статуті AT положення щодо обмеження права голосу власників привілейованих акцій, адже останні не мають права брати участь в управлінні AT, якщо інше не передбачено його статутом.
Отже, і межі здійснення корпоративній: прав, і обмеження корпоративних прав встановлюються у внутрішньокорпоратив-них нормах, але ці поняття не є тотожними.
Межі здійснення корпоративних прав виявляються у самій поведінці і волі суб'єктів корпоративних відносин. Спроба окремих суб'єктів вийти за межі шляхом використання належних їм корпоративних прав, порушення меж їх здійснення може кваліфікуватися в окремих випадках як зловживання правом.
Запитання і завдання для самоконтролю
1. Визначте поняття здійснення корпоративного права.
2. Назвіть способи здійснення учасниками (засновниками) корпоративних прав.
3. За яких умов учасник товариства може здійснювати право на дивіденди?
4. Який порядок виходу учасника з товариства та здійснення ним права на одержання частини активів при ліквідації товариства?
5. На одержання якої інформації про діяльність товариства має право його учасник?
6. Чи існують межі та обмеження при здійсненні корпоративних прав?