Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розділ 10


Розпорядження корпоративними правами_____________________________ 281


 


— кількість цінних паперів, що підлягають зарахуванню на рахунок у цінних паперах цієї особи в зберігана.

Згідно з п. 7 Положення про депозитарну діяльність зараху­вання цінних паперів на рахунок депонента зберігай здійснює за умови отримання: розпорядження про зарахування цінних папе­рів від депозитарія, яке депозитарій надає зберігану протягом одного робочого дня з дати зарахування цінних паперів на раху­нок у цінних паперах цього зберігана в депозитарії; розпоря­дження про зарахування цінних паперів від депонента та від­повідних документів, що підтверджують наявність підстав для проведення цієї депозитарної операції.

Право власності на цінні папери, придбані в ході їх розмі­щення, виникає з моменту їх зарахування, на рахунок у цінних паперах власника у зберігана.

Слід враховувати, що відповідно до ч. 4 ст. 6 Закону «Про цінні папери і фондовий ринок» акціонерне товариство розмі­щує тільки іменні акції. Окрім того, Законом України «Про акціо­нерні товариства» протягом двох років після його прийняття передбачається переведення всіх акцій у бездокументарну фор­му випуску.

Відповідно до ст. 7 Закону «Про акціонерні товариства» ак­ціонери публічного AT можуть відчужувати належні їм акції без згоди інших акціонерів та товариства. Статутом приватного AT може бути передбачено переважне право його акціонерів та са­мого товариства на придбання акцій цього товариства, що про­понуються їх власником до продажу третій особі.

Акціонери приватного AT мають переважне право на при­дбання акцій, що продаються іншими акціонерами цього това­риства, за ціною та на умовах, запропонованих акціонером третій особі, пропорційно кількості акцій, що належать кожному з них. Воно діє протягом двох місяців з дня отримання товариством повідомлення акціонера про намір продати акції, якщо корот­ший строк не передбачено статутом товариства. Якщо акціоне­ри не використали своє переважне право на придбання акцій, воно може бути реалізовано іншим особам протягом 10 днів після закінчення строку дії переважного права на придбання цих ак­цій акціонерами товариства, якщо коротший строк не передба­чено статутом товариства.

Строк переважного права, передбачений статутом товари­ства, не може бути меншим ніж 20 днів з дня отримання товари-


ством відповідного повідомлення. Він припиняється у разі, як­що до його спливу від усіх акціонерів товариства та самого товариства отримані письмові .чаяни про використання або про відмову від використання переважного права на купівлю акцій.

Акціонер приватного AT, який мас намір продати свої акції третій особі, зобов'язаний иисі.моно повідомити про це решту акціонерів товариства та саме товаристно із зазначенням ціни та інших умов продажу акцій. Повідомлення акціонерів товариства здійснюється через товариство. Після отримання письмового повідомлення від акціонера, який маг намір продати свої акції третій особі, товариство зобов'язане протягом двох робочих днів направити копії повідомлення всім іншим акціонерам товари­ства. Якщо інше не передбачено статутом товариства, повідом­лення акціонерів товариства здійснюється за рахунок акціонера,який має намір продати свої акції.

Якщо акціонери приватного AT та/або товариство не скори­стаються переважним правом на придбання всіх акцій, що пропо­нуються для продажу, протягом установленого цим закономабо статутом строку, акції можуть бути продані третій особі за ЦІНОЮта на умовах, що повідомлені товариству та його акціонерам.

У разі порушення переважного права на придбання акційбудь-який акціонер товариства та/або саме товариство, ЯКЩОстатутом товариства передбачено переважне право на прЯДЙВН-ня акцій товариством, має право протягом трьох МІСЯЦІВ 8мо­менту, коли акціонер чи товариство дізналися або повмші булидізнатися про таке порушення, вимагати у судовому порядкупереведення на них прав та обов'язків покупця акцій.

Уступка зазначеного переважного права іншим особам недопускається.

Відповідно до ст. 24 зазначеного Закону акції приватного ATне можуть купуватися та/або продаватися на фондовій біржі,за винятком продажу шляхом проведення на біржі аукціону.

Придбання значного пакета акцій товариство

Особа (особи, що діють спільно), яка маєнамір придбати акції, що з урахуванням кількості акцій, які належать їй та її афі-лійованим особам, становитимуть 10 і більше відсотків простих акцій товариства (значний пакет акцій), зобов'язана не пізніше ніжза ЗО днів до дати придбання значного пакета акцій пода­ти товариству письмове повідомлення про свій намір та опри-


 
 

282

Розділ Ю

люднити його, шляхом надання його Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку, кожній біржі, на якій товариство пройшло процедуру лістингу, та опублікування в офіційному друкованому органі.

У повідомленні повинні зазначатися:

—кількість, тип та/або клас акцій товариства, що належать особі (кожній з осіб, що діють спільно) та кожній з її афілійова-них осіб;

—кількість простих акцій товариства, які особа (особи, що діють спільно) має намір придбати.

При цьому товариство, значний пакет акцій якого набува-ється, не має права вживати заходів з метою перешкоджання такому придбанню (ст. 64 Закону України «Про акціонерні то­вариства»).


Читайте також:

  1. IV розділ. Сегментація ринку та вибір цільового сегменту
  2. IІI розділ. Аналіз стану маркетингового середовища підприємства
  3. V розділ. Товарна політика підприємства
  4. VI розділ. Маркетингова цінова політика
  5. VII розділ. Маркетингові рішення з розподілу та збуту товару
  6. VIII розділ. Маркетингова політика комунікацій
  7. А) Роздільне складання таблиць (За підручником Богдановича М.В.)
  8. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  9. Актив і пасив балансу складаються також з певних розділів.
  10. Активи, що реалізуються повільно (А3) – це статті 2-го розділу активу балансу, які включають запаси та інші оборотні активи (рядки 100 до 140 включно, а також рядок 250).
  11. Аналіз бойових дій пожежних підрозділів
  12. Б – розділення гелю на дві фази




Переглядів: 431

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розділ 10 | Придбання акцій товариства за наслідками придбання контрольного пакета акцій

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.