Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розділ 11


Захист корпоративних прав_____________________________________ 325


 


45 днів одного з таких заходів на вибір товариства: забезпечен­ня виконання зобов'язань шляхом укладання договору застави чи поруки, дострокового припинення або виконання зобов'я­зань перед кредитором,якщо інше не передбачено договором між товариством та кредитором.

Припинення дії, яка порушує право, як спосіб захисту мож­ливий щодо цивільного правопорушення, яке триває. Він може застосовуватися разом з іншими способами, зокрема, таким як стягнення збитків, або існувати як самостійний. Такий спосіб, як припинення дії, яка порушує право, є типовим способом за­хисту немайнових прав. При цьому слід мати на увазі, що на вибір конкретного способу захисту, безперечно, суттєво впли­ває характер правопорушення. Якщо в результаті правопору­шення правове становище суб'єкта корпоративних правовідно­син, яке існувало до його порушення, відновити неможливо, виникає необхідність у застосуванні способу захисту, який спря­мований на відшкодування збитків або інших способів (напри­клад, накладення штрафних санкцій).

Так, у статті 28 Закону України «Про акціонерні товари­ства» наголошується на захисті прав акціонерів — працівників товариства. Посадові особи органів акціонерного товариства та інші особи, які перебувають з товариством у трудових відноси­нах, не мають права вимагати від акціонера — працівника това­риства надання відомостей про те, як він голосував чи як має намір голосувати на загальних зборах, або про відчуження ним своїх акцій чи намір їх відчуження, або вимагати передачі дові­реності на участь у загальних зборах. У разі порушення вимог цієї статті посадова особа товариства притягується до адмініст­ративної та майнової відповідальності, звільняється із займаної посади, трудовий або цивільно-правовий договір з нею розрива­ється відповідно до закону.

Примусове виконання обов'язку в натурі в корпоратив­них відносинах можливе, зокрема, на основі положень ст. 149 ЦК, які стосуються випадку стягнення частки у статутному капі­талі за особистими боргами учасника ТОВ. Кредитори учасни-ка-боржника мають право у разі недостатності у нього іншого майна для задоволення заявлених вимог звернути стягнення на частину майна товариства з обмеженою відповідальністю, про­порційну частці учасника товариства у статутному капіталі. Кре­дитори такого учасника мають право вимагати від товариства


виплати вартості частини майна товариства, пропорційної частці боржника у статутному капіталі товариства, або виділу відповід­ної частини майна для звернення на нього стягнення.Товари­ство вирішує, яким чином погасити заборгованість — за раху­нок майна чи коштів.

Окремою групою способів захисту корпоративних прав є відшкодування збитків та інші способи відшкодування май­нової шкоди. Згідно зі ст. 63 Закону України «Про акціонерні товариства» посадові особи органів AT повинні діяти в інтере­сах товариства, дотримуватися вимог законодавства, положень статуту та інших документів товариства. Посадові особи орга­нів акціонерного товариства несуть відповідальність перед то­вариством за збитки, завдані товариству своїми діями (без­діяльністю), згідно із законом, а в разі, якщо відповідальність несуть кілька осіб, їх відповідальність перед товариством є со­лідарною.

Можливість застосування відшкодування збитків як засобу захисту порушених прав виникає в учасників (засновників) та самого товариства із самого факту невиконання обов'язку, пору­шення корпоративних прав, тобто незалежно від того, чи є вказів­ка в тій чи іншій нормі ЦК про таке право. Тобто відшкодуван­ня збитків має місце в будь-якому випадку за наявності скоєння правопорушення, що потягло виникнення майнової шкоди. Та­ким чином, відшкодування збитків є універсальним засобом за­хисту порушених цивільних прав.

Перелік способів захисту цивільних прав, передбачений ст. 16 ЦК, не є вичерпним. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або зако­ном. Зокрема, учасник товариства може звернутися до суду з позовом про визнання недійсним рішення загальних зборів, як­що ним порушені його корпоративні права.

Разом із тим, як роз'яснив Пленум Верховного Суду Украї­ни в Постанові від 24 жовтня 2008 р. «Про практику розгляду судами корпоративних спорів» (п. 10), не підлягають задоволен­ню позови про визнання рішень загальних зборів правомочними як такі, що не відповідають можливим способам захисту прав та інтересів. Рішення загальних зборів та інших органів управлін­ня господарського товариства за своєю правовою природою є актами,і вони вважаються дійсними, якщо у судовому порядку небуде встановлено інше. Не підлягають задоволенню також


Розділи

вимоги про визнання: загальних зборів учасників (акціонерів) такими, що відбулися; реорганізації такою, що відбулася; рішень загальних зборів дійсними; рішень загальних зборів такими, що відбулися.


Читайте також:

  1. IV розділ. Сегментація ринку та вибір цільового сегменту
  2. IІI розділ. Аналіз стану маркетингового середовища підприємства
  3. V розділ. Товарна політика підприємства
  4. VI розділ. Маркетингова цінова політика
  5. VII розділ. Маркетингові рішення з розподілу та збуту товару
  6. VIII розділ. Маркетингова політика комунікацій
  7. А) Роздільне складання таблиць (За підручником Богдановича М.В.)
  8. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  9. Актив і пасив балансу складаються також з певних розділів.
  10. Активи, що реалізуються повільно (А3) – це статті 2-го розділу активу балансу, які включають запаси та інші оборотні активи (рядки 100 до 140 включно, а також рядок 250).
  11. Аналіз бойових дій пожежних підрозділів
  12. Б – розділення гелю на дві фази




Переглядів: 389

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розділ 11 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.